Zakup agregatu prądotwórczego oznacza podjęcie kilku bardzo ważnych decyzji. Ich podjęcie uzależnione jest od wcześniejszego rozeznania w tematyce. Przeanalizować należy również swoje potrzeby, a dokładniej właściwości potencjalnych odbiorników generatora.

Agregaty prądotwórcze – sprawdź odbiorniki

Jak się okazuje to właśnie potencjalni odbiorcy wytwarzanego przez generator prądu warunkują jego zakup. Dlatego też przygotowania do zakupu powinno się rozpocząć od przygotowania listy urządzeń, które mają zostać podłączone pod agregat. Sprawdzić należy między innymi, czy są one jedno- czy też trójfazowe. Następnie trzeba obliczyć łączną moc odbiorników. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wartość przy pracy stałej, ale również tą potrzebną do rozruchu urządzenia. Wato zauważyć, że potrafi ona być kilkukrotnie wyższa od tej pierwsze. Niezbędne jest także zdanie sobie sprawy z tego, że wiele rządzeń jest bardzo czułych na skoki napięć. Jeśli takie mają być podłączane pod generator, to ten musi zostać wyposażony w stabilizator napięcia. Wówczas obie strony układu zostaną odpowiednio zabezpieczone. Zadba o nie także automatyczny wyłącznik, który zadziała w razie przeciążenia układu. Mianowicie, gdy do generatora zostanie podłączona zbyt duża ilość urządzeń.

Agregaty prądotwórcze – dane dodatkowe

Moc i zabezpieczenia odbiorników, a także samego agregatora to jedno. Następną kwestią jest rodzaj silnika, który będzie napędzał generator. Sprzedawcy tacy jak https://agregaty.com.pl/ mają do dyspozycji trzy popularne rozwiązania. Pierwszym jest agregat akumulatorowy, drugim benzynowy, a trzecim diesel. Wymienione one zostały w kolejności wskazującej na długość czasu pracy. Nie ulega tu wątpliwości, że diesel, zwany wysokoprężnym sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Agregaty akumulatorowe z kolei będą dobre, gdy wytworzony prąd ma starczyć na krótki czas. Kolejnym czynnikiem dodatkowym jest decyzja o obudowie, bądź jej braku. Tutaj w grę wchodzą nie tyle względy estetyczne co i bezpieczeństwa. Co więcej takie rozwiązanie daje również wygłuszenie, które jest bardzo pożądane w gospodarstwach domowych. Warto pamiętać również o tym, że agregaty występują w konfiguracji stacjonarnej jak i przenośnej. Te pierwsze są cały czas podpięte do sieci, więc w razie awarii automatycznie rozpoczynają swoją pracę. Przenośne z kolei sprawdzają się na wyjazdach kamperem, w domku letniskowym, czy np. w ogródku działkowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here