Meblując i wyposażając mieszkanie nie możemy poprzestać tylko na podstawowych meblach i sprzętach. Takie mieszkanie byłoby niezwykle surowe i nie sprawiałoby wrażenia przytulnego kąta. Każde mieszkanie powinno być udekorowane drobiazgami, które nadadzą mu charakteru. Dekorowanie mieszkania możemy rozłożyć oczywiście w czasie, nie musimy wszystkich dodatków kupować za jednym razem. Artykuły dekoracyjne dla domu możemy kupić w wielu sklepach stacjonarnych, zarówno małych jak i wielkich marketach takich jak IKEA. Ale branża ta doskonale radzi sobie także w internecie gdzie aż roi się od sklepów z artykułami dekoracyjnymi.

Artykuły dekoracyjne do domu

Jakie więc dekoracje powinniśmy kupić do własnego domu aby nadać mu stylowego charakteru? W tym artykule zajmiemy się kilkoma z nich i przedstawimy możliwe sposoby ich wykorzystania.

Świeczniki

Świetnym pomysłem na udekorowanie każdego pomieszczenia są stylowe świeczniki i nie mniej gustowne świeczki. Stare klasyczne świeczniki sprawdzą się głównie podczas dekorowania mieszkania w stylu retro.

Pojemniki

Indywidualnego charakteru nadadzą także różnego rodzaju pojemniki na drobiazgi. Mogą być one wykonane z różnych materiałów od papieru na wiklinie kończąc. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić z ich ilością w dekorowanych pomieszczeniach.

Figury

Na przydomowym ogródku sprawdzą się różnego rodzaju figury. Dobrze dobrane i ustawione nie muszą się wcale kojarzyć z kiczowatymi krasnalami znanymi nam z lat dziewięćdziesiątych. Eleganckie figury ogrodowe wracają do łask i warto się nimi zainteresować podczas dekorowania domu i ogrodu.

Oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo istotną kwestią. Odpowiedni dobrane stanowi sztukę samą w sobie. Zadbajmy zarówno o lampy wiszące jak i stylowe lampy ścienne. Dużym polem do popisu jest również odpowiednie oświetlenie ogrodu.

Donice i kwiaty

Kwiaty i eleganckie donice od zawsze stanowiły podstawę dekoracji w domach. Nic się w tej kwestii nie zmieniło, choć nie znajdziemy ich w mieszkaniach tak dużo jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dużo roślin w pomieszczeniu sprawia, że chcemy w nim częściej przebywać. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie utrzymanie takich dekoracji jest czasochłonne.

Ceramika

Ceramiczne ozdoby spotykane są zarówno w nowoczesnych mieszkaniach jak i tych stylizowanych w guście retro. Mogą stanowić pojemniki na różne przedmioty lub być ekspozycją samą w sobie.

Plakaty i obrazy

Ściany pomieszczeń chętnie przyozdabiane są obrazami i plakatami. Te pierwsze spotykamy raczej w klasycznych pomieszczeniach. Plakaty to domena nowoczesnych mieszkań o minimalistycznym charakterze.

Ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia chętnie ustawiamy na różnego rodzaju szafkach, komodach i stolikach. Stanowią miłą alternatywę dla kwiatów czy świeczników. Kilka lat temu próbowano wprowadzić na rynek elektroniczne ramki, lecz nie znalazły one zbyt dużo amatorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here