Dla wielu prasowanie jest przykrym, domowym obowiązkiem. Jednak istnieje wiele sposobów na to, aby ten obowiązek zamienić w przyjemność, szczególnie jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań. Sprawdź, jaką deskę wybrać, a także co oprócz niej ułatwi ci tę czynność.

Jak ułatwić prasowanie?

Prasowanie jest dosyć monotonnym i męczącym zajęciem, dlatego warto sobie je ułatwić poprzez odpowiedni sprzęt. Na rynku dostępnych jest wiele modeli desek do prasowania, więc zamiast wybrać tę klasyczną, która pełni jedynie funkcję podkładki, zdecyduj się na nowoczesną deskę z elektrycznym systemem prasownia. Deski i akcesoria do prasowania przejrzyj w sklepach internetowych, gdzie znajdziesz także rękawniki czy uchwyty do prasowania. Takie akcesoria mogą znacznie ułatwić ci te zajęcie. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt, zastanów się, jak często prasujesz i wybierz urządzenie dopasowane do twoich potrzeb.

Rodzaje desek do prasowania

Rodzaje desek do prasowania

Deski do prasowania można podzielić na te nieelektryczne, elektryczne oraz deski ze zintegrowanym przedłużaczem. Pierwszy rodzaj to klasyczne deski do prasowania, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji, a poszczególne modele różnią się między sobą jedynie wielkością, kształtem czy możliwością regulacji. Część z nich posiada także podstawkę pod żelazko. Z kolei deski ze zintegrowanym przedłużaczem posiadają gniazdo elektryczne, dzięki czemu nie musisz podłączać żelazka bezpośrednio do prądu. To dobry wybór dla osób, które denerwuje plączący się pod nogami kabel.

Ostatni rodzaj to deski do prasowania elektryczne, które oprócz przedłużacza mają także wiele nowoczesnych funkcji. Takie modele najczęściej posiadają system oprowadzania pary, czy płynną regulację wysokości. Ponadto deski elektryczne wykonane są z trwalszych materiałów.

Prasowanie bez deski – parownica do ubrań

Dzięki parownicy, możesz wyprasować ubrania bez wyciągania deski. Podczas prasowania parą unikniesz błyszczących śladów na ubraniach oraz przypaleń, na dodatek te nowoczesne urządzenie nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin. Parownica to także dobry sposób na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, takich jak dym z papierosów czy spaliny. Warto tu także wspomnieć o skuteczności w walce z roztoczami, których odchody zawierają bardzo silne alergeny. Parownica do ubrań, dzięki temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza oraz wysokiej wilgotności, okazuje się skutecznym sposobem na pozbycie się roztoczy.

Jak jeszcze parownica ułatwia prasowanie? Dzięki dużej mocy (około 2300 W) zapewnia wyjątkową szybkość i wygodę przy prasowaniu nawet najdelikatniejszych tkanin. Na dodatek jest gotowa do pracy po niecałej minucie od włączenia i zajmuje znacznie mniej miejsca niż deska do prasowania.

Inne akcesoria do prasowania

Innym sposobem na prasowanie bez deski jest podkładka do prasowania. To znacznie tańszy i mniejszy produkt niż parownica. Podkładka przeznaczona jest do tradycyjnych i parowych żelazek. Zazwyczaj składa się z kilku sprężyn, posiada elastyczne wypełnienie w postaci pianki oraz przepuszczalną warstwę do ochrony przed gorącem i wilgocią.

Ciekawym produktem jest także rękawnik, czyli deska do prasowania rękawów, która ułatwia wygładzenie mankietów, nogawek czy rękawów. Jest to niewielki przedmiot, który zazwyczaj stawia się na stole. Niekiedy sprzedawana jest także w komplecie ze standardową deską do prasowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here