Przeglądając magazyny wnętrzarskie od razu można dostrzec wyraźny trend – tapety wracają do łask! W ostatnich latach zepchnięte na dalszy plan, dziś powracają w nowej odsłonie. Na co powinnismy zwrócić uwagę, wybierając tapetę?

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-polozyc-tapete/

Tapety dawniej i dziś

Tapety jeszcze kilka, kilkanaście lat temu były obowiązkowym elementem dekoracyjnym w niemal każdym domu. Tapety miały tę zaletę, że tuszowały niedoskonałości ścian, które w tamtym czasach nie należały do rzadkości. Położenie tapety było znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż zlecenie położenia gładzi i malowania, co i tak nie zawsze dawało oczekiwany efekt. Do tych prac trzeba było zatrudnić fachowców, natomiast w przypadku tapet wiele osób kładło je samodzielnie. Tapety były również dobrym rozwiązaniem w domach, gdzie były małe dzieci – na ciemniejszych wzorzystych ścianach plamy i efekty radosnej dziecięcej twórczości mniej rzucały się w oczy. Wzornictwo tamtych czasów nie było zbyt wyszukane i pokutuje to do tej pory. Wciąż kojarzymy tapety z tamta estetyką i dlatego często nie bierzemy ich nawet pod uwagę, remontując pokój. 

Nowoczesne wzornictwo

Trzeba jednak przyznać, że przez te kilkanaście lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Przede wszystkim estetyka. Współczesne tapety zachwycają wzornictwem, niektóre to istne dzieła sztuki. Co więcej, mamy również możliwość samodzielnie zaprojektować print, który zostanie umieszczony na tapecie. Możemy również wybrać tapetę w formie zdjęcie. Takie duże zdjęcia – obrazy nadadzą wnętrzu niecodzienny charakter. W sypialniach natomiast świetnie sprawdza się printy z naturą, która zadziała relaksująco i pozwoli wyciszyć się przed snem. 

Łatwa aplikacja

Drugim udoskonaleniem, jakiemu poddane zostały tapety, jest łatwiejsza ich aplikacja. Kiedyś po dość długim przygotowywaniu ścian trzeba było nawilżać tapety, równomiernie rozprowadzić klej, zaczekać aż nieco wchłonie w tapetę i dopiero nałożyć, uważając by nie powstały zmarszczki. Teraz do produkcji tapet używa się lepszych jakościowo materiałów, są  już wstępnie przygotowane do położenia. Wystarczy, że nieco wcześniej oczyścimy ścianę i pokryjemy tapetę klejem i nałożymy. Możemy tez jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie i wybrać tapetę w formie naklejki. 

Przeczytaj też: http://www.domkw.pl/sposoby-na-stepione-nozyczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here