Budowa domu wiąże się z wieloma wyborami, które trzeba dokonać jeszcze przed rozpoczęciem wszelkich prac budowlanych i organizacją pozwoleń czy projektów. Najistotniejszym pierwszym wyborem jest zdecydowanie się na konkretną działkę w miejscu, którego otoczenie będzie odpowiadało wymaganiom użytkownika planowanego budynku. Niejednokrotnie zdarza się, że działka o różnorakim kształcie i wymiarze została otrzymana w spadku lub podarowana w całości czy też podzielona lub jej wymiary nie miały znaczenia przy jej zakupie, ponieważ przeważyły walory krajobrazowe, lokalizacja czy niska cena działki. W takich sytuacjach można napotkać szereg problemów związanych z kształtem czy zbyt małym wymiarem działki.

Dom na wąską działkę

Dom na wąską działkęNajczęściej występującym problemem jest działka o małej szerokości, działki bywają zbyt wąskie, dlatego konieczne jest odnalezienie projektu domu, który da możliwość jego realizacji na działce o specyficznych wymiarach.
Dom na wąską działkę nie musi być miniaturą czy długim molochem. Często dom zlokalizowany na wąskiej działce jest zarówno estetyczny i doskonale wpasowujący się w krajobraz, jak i idealnie zaaranżowany oraz przemyślany.

Firmy oferujące projekty domów proponują gotowe projekty już dla wąskich działek o szerokości minimum 12 metrów, dlatego nie ma potrzeby zamawiania indywidualnego projektu, co stanowczo podwyższyłoby jego cenę. Dom na wąską działkę może posiadać poddasze lub piętro, dzięki czemu powierzchnia użytkowa i przestrzeń do zagospodarowania będzie naprawdę spora. Większość domów przeznaczonych na wąską działkę może być podpiwniczona i zaopatrzona w garaż umieszczony w bryle lub podziemiu.

Budynki w zabudowie szeregowej

Na wąskich i jednocześnie długich działkach poza domami jednorodzinnymi, które bez problemu uda się zaplanować, często lokalizuje się budynki w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej, dzięki czemu działka może zostać w pełni zagospodarowana. Dobrze zaplanowany dom na wąską działkę umożliwia zaplanowanie uroczego ogrodu, który z pewnością doda uroku całemu terenowi.

Dom na wąską działkę nie wymaga od właściciela żadnych wyrzeczeń pod względem powierzchni użytkowej domu, bez żadnych wątpliwości w domu zlokalizowanym na wąskiej działce możliwe jest umieszczenie każdego rodzaju pomieszczeń, np. garażu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here