Rynek budownictwa i nieruchomości niezmiennie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ludzie kupują nowe mieszkania i domy lub decydują się na samodzielną budowę nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę poza miasto, by móc cieszyć się większą przestrzenią i swobodą we własnym domu. Jakie zatem domy cieszą się największym powodzeniem?

Moda dotyczy wielu aspektów i nie omija także budownictwa. Po trendzie budowania piętrowych domów o ogromnych powierzchniach, przyszła zmiana upodobań architektów i nabywców. Coraz bardziej popularne stają się domy parterowe. I słusznie, bo dom parterowy ma mnóstwo zalet.

Po pierwsze, projekty domów parterowych są bardzo różnorodne i umożliwiają znalezienie propozycji dopasowanej do indywidualnych upodobań. Co więcej, bardzo dobrze wpisują się one w popularny styl dworkowy. Łatwo uzyskać piękną, symetryczną bryłę, która z pewnością zwróci na siebie uwagę i będzie dumą właścicieli.

Dom parterowy to również korzyści ekonomiczne

Znacznie łatwiej jest taki dom ogrzać. Ciepłe powietrze ma tendencje do przemieszczania się ku górze, zatem w domu parterowym wciąż pozostaje na całej powierzchni domu. Dla odmiany, w domu piętrowym ciepło będzie uciekać na wyższe kondygnacje, przez co trudniej będzie ogrzać równomiernie cały budynek.

Dom parterowyDom parterowy to ogromna możliwość aranżacji wnętrz – duże przestrzenie na jednym poziomie pozwalają uzyskać wrażenie przestronności, zazwyczaj takie pomieszczenia cieszą się też dużym nasłonecznieniem.

Nie można pominąć jeszcze jednej istotnej kwestii. Dom parterowy to znacznie większa wygoda, ale również bezpieczeństwo. Dom pozbawiony wyższych kondygnacji i schodów jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ cała powierzchnia jest łatwo dostępna. Zwłaszcza osoby w starszym wieku doceniają takie rozwiązanie. Dotyczy to również rodzin z małymi dziećmi. W domu parterowym nie ma obaw o to, że dziecko spadnie ze schodów, nie ma też zagrożeń wynikających z dostępu dzieci do okien i balkonów zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach.

Współczesny rynek budowlany jest bardzo rozwinięty i proponuje rozwiązania dla każdego. Warto jednak zwrócić uwagę na projekty domów parterowych, gdyż ich urok i komfort użytkowania z pewnością doceni każdy ich mieszkaniec.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here