Wśród wielu panujących w obecnych czasach stylów urządzania i budowania domów można znaleźć wielu zwolenników stylu rustykalnego. Jest to technika, która ściśle wiąże się z naturą i jej urokami. Dom rustykalny to budowla oparta na drewnie, palach, słupach i belkach, a jego wygląd kojarzony jest ze starodawnym charakterem wiejskich chat.

Dom rustykalny

Dom rustykalnyDomy urządzane w tym stylu mają charakterystyczne dla siebie cechy, a elementy oddające jego wyrazistość muszą być dobrane z wszelką starannością. Elementy znajdujące się w domu urządzonym na styl rustykalny ściśle związane są z rękodziełem. Własnoręcznie wykonane meble, przedmioty codziennego użytku, czy dodatki powinny mieć charakter oddający wiejskie życie. Nie należy przesadzać z akcesoriami, a także dobierać je w pełnym przemyśleniu z zachowaniem równowagi. Aby odpowiednio zachować klimat domu, styl ten powinien być wykorzystywany w każdym z pomieszczeń mieszkania. Głównym materiałem, który powinny być wykorzystywany do urządzenia wnętrza jest drewno.
Główną częścią salonu powinien być kominek, wokół którego mogą gromadzić się domownicy, odpoczywając na umieszczonym dookoła wypoczynku. Różnego rodzaju sprzęty RTV powinny być ukryte w taki sposób, aby nie były elementami dekoracyjnymi wnętrza, a jedynie spełniały swoją praktyczną funkcję. Podłogi w całym domu powinny być ułożone z desek, a na ścianach pojawiać się powinny elementy kojarzące się z naturą.

Wnętrze domu rustykalnego

Kuchnia urządzona w stylu rustykalnym powinna trochę przypominać kuchnię babci. Drewniane meble i podłogi, stół, kredensy i dodatki, które podkreślają charakterystykę stylu. W tej technice króluje biel ścian, która odpowiednio podkreśla kolor oraz wyjątkowy wygląd drewna. Takie barwy rozjaśniają pomieszczenie, a także powiększają je wizualnie. W domach rustykalnych częstym dodatkowym elementem są różnego rodzaju antresole, a całe pomieszczenie przypomina wygląd dworku. Wyjątkowy klimat rustykalnego pomieszczenia można dopełnić stosując dodatki takie, jak rzeźby, stare zegary, lampy naftowe, obrazy w drewnianych ramach oraz wszelkie antyczne bibeloty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here