Domek holenderski w ostatnim czasie zyskał znacznie na popularności. Coraz więcej osób zauważa istotne zalety takich rozwiązań i coraz więcej osób decyduje się na kupno takiego właśnie domku. Przede wszystkim są to domy bez pozwolenia na budowę.

Domy bez pozwolenia na budowę

domy bez pozwolenia na budowęZ racji tego, że nie są one trwale związane z gruntem, to nie wymagają takiego pozwolenia. Jest więc mniej formalności związanych z postawieniem takiego domku. Taki domek posiada wiele zalet a przede wszystkim jest on bardzo funkcjonalny i w porównaniu z mieszkaniami i domem tani. Aktualnie domek taki jest nie tylko stosowany w przypadku wyjazdu na wczasy ale często też stanowi obiekt całoroczny. Jeżeli początkowo nie stać nas na kupno zarówno działki, jednoczesne ponoszenie kosztów związanych z budowaniem własnego domu i wynajmowanie mieszkania, w którym można mieszkać do czasu ukończenia budowy, to można postawić sobie taki domek holenderski i tymczasowo w nim mieszkać. Bardzo ważne jest to, że domek taki jest urządzony tak samo jak mieszkanie. Jest on obiektem ocieplonym, wyposażonym w instalację ogrzewania, a także można go przyłączyć do instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. To wszystko sprawia, iż domek taki można użytkować przez cały rok i traktować jak mieszkanie.

Koszty

Tym bardziej jest to opłacalna opcja, ponieważ takie domki są tanie do kupienia. Są one znacznie tańsze, niż kupno mieszkania, czy też wybudowanie własnego domu. Domek taki można sobie urządzić, bez problemu umeblować. Może on wyglądać dokładnie tak jak sobie to wymarzymy. Domek taki można postawić w dowolnym miejscu na działce, tylko należy wynająć firmę, która go przewiezie. Domki takie można kupować również w celach zarobkowych. Można je przewozić i wynajmować w miejscu, w którym klient sobie tego zażyczy. Tym bardziej jest to opłacalne w miejscowościach nadmorskich w okresie letnim. Można więc domy takie traktować zarówno jak miejsce do zamieszkania, jak również jako inwestycję zarobkową. Trzeba mieć tylko miejsce, gdzie takie domku będziemy przetrzymywać. Można również kupić działkę i postawić kilka takich domków na niej i je wynajmować bez opcji przewożenia. Na dużej działce może stać kilka takich domków i tym samym można zwiększyć osiągany z nich dochód.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here