Zakup własnego mieszkania czy wybudowanie domu to dla wielu osób marzenie. Marzenie, które bardzo często jest trudne do zrealizowania. Zakup mieszkania wiąże się ze sporymi wydatkami.

Posiadając jednak odpowiednie środki, czy to własne czy z kredytu, można już myśleć na spokojnie. Jeżeli nam się nie spieszy – warto przeglądać rynek, albo przeczekać okres boomu, gdzie wszystko jest piekielnie drogie. Jednak gdy się spieszy, najlepszym rozwiązaniem może okazać się budowa domu szkieletowego. Trzeba jednak poznać jego wady i zalety.

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe charakteryzują się dość elastyczną możliwością wykończenia. Dom taki z zewnątrz może wyglądać jak klasyczny dom drewniany, lub jak dom murowany, czy nawet jak dom trójwarstwowy.

Domy szkieletoweDo zalet domów szkieletowych zaliczyć należy przede wszystkim szybkość ich budowania. Zwykle budowa domu szkieletowego nie zajmuje więcej niż 2-3 miesiące. Wynika to przede wszystkim z tego, ze nie jest tu wylewany beton, który potrzebuje odpowiednich przerw technologicznych na wysychanie. Domy szkieletowe to konstrukcje lekkie. Co za tym idzie, już w trakcie budowy należy wiedzieć, co gdzie się znajdzie w takim budynku, tak aby odpowiednio przygotować ściany czy podłogi. Zdecydowanie jest to jedna z wad tego typu budownictwa.

Domy szkieletowe bardzo szybko się nagrzewają, ale też równie szybko tracą temperaturę

Ogrzewanie w sezonie zimowym może podnieść dość mocno koszty. Niemniej, domy szkieletowe mogą być pasywne, pod warunkiem, że zostaną bardzo szczelnie wybudowane, a pasywność będzie opierać się na rekuperacji.

Jak już wcześniej wspominano, budowa domu szkieletowego jest dobrym rozwiązaniem, gdy posiadamy budżet na tego typu inwestycję. Pieniądze odgrywają kluczową rolę – sam dom jest stawiany w krótkim czasie, a co za tym idzie wymaga pieniędzy na już.

Dom szkieletowy jako dlla osób spieszących się jest ciekawym rozwiązaniem. Pozwala bardzo szybko wybudować miejsce, które człowiek będzie uznawał za dom. Równie istotne może okazać się, że nagrzanie takiego domu nie nastręcza zbyt wielu problemów, jednak należy pamiętać, aby zaplanować wystrój wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here