Jeżeli, marzy ci się własne domowe zacisze, ale z drugiej strony też nie chcesz wiązać się z taką kwotą kredytu, żeby jeszcze twoje wnuki musiały go spłacać, na początku warto skierować myślenie na mały dom. Wiadomo, że nikt nie marzy o wybudowaniu klatki, ale z drugiej strony czy nasz własny kąt, w którym będziemy chcieli łapać chwilę spokoju, od razu musi być wielkości starożytnych zamków?

Domy tanie w budowie

Oczywiście, domy tanie w budowie zawdzięczają cenę swojej wielkości, im mniejszy jest dom do wybudowania, tym mniejszy koszt wykonawcy, oraz ilość potrzebnych materiałów. Zwróć uwagę też na kształt projektu, jaki będziesz wybierać na swój dom, koniecznie zadbaj, by nie były to oryginalne kształty a najlepiej prostokąt lub kwadrat, bo są po prostu łatwiejsze w wykonaniu oraz szybsze co również wpłynie na znacznie niższe koszty budownictwa.

Ilość pięter domu

Domy tanie w budowiePod warunkiem, że nie masz potrzeby postawienia domu dla dużej rodziny, może nie koniecznie celuj się w wielopiętrowy dom, ponieważ najczęściej domy posiadające więcej pięter niż parter generują dodatkowe koszty materiałów, chociażby w dodatkowej ilości potrzebnych ścian. Oczywiście, że wybudowanie poddasza również jest kosztowne, lecz w porównaniu z dodatkowym piętrem wypada o wiele lepiej.

Twoje umiejętności

Jeśli ty lub ktoś w rodzinie ma zdolności budowlane, a na pewno ktoś taki się znajdzie, wykonaj wszystkie możliwe czynności samodzielnie, szczególnie proste będą prace ociepleniowe czy wykończeniowe takie jak szpachlowanie już postawionych ścian, czy następnie malowanie. Mniej pracy dla ekipy wykonującej budowę oznacza, po prostu o wiele mniejszą zapłatę.

Nie wybieraj materiałów w pośpiechu

Zadbaj, by materiały wyszukać oraz zakupić już chwilę przed rozpoczęciem budowania domu. Domy tanie w budowie sukces właśnie zawdzięczają temu, że materiały do ich wykonania zostały odpowiednio wybrane i ich ceny zostały porównane w wielu różnych sklepach oraz prywatnych dostawcach. Dom potrzebuje naprawdę wielu materiałów, a biorąc pod uwagę, że na każdym z nich oszczędzisz chociaż 10%, to może się okazać, że spora kwota zostanie zaoszczędzona.

Stosując się do przedstawionych zasad, możesz mieć pełną świadomość, że wybudowałeś swój kąt na ziemi w optymalnych warunkach cenowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here