Grzejniki przeszły niemałą ewolucję w ciągu ostatnich lat. O ile jeszcze 10-20 lat temu wydawało się, że wszystkie dostępne grzejniki mają podobną formę i wygląd, to dziś zauważamy wśród nich olbrzymią różnorodność. Oczywiście, postęp technologiczny zrobił swoje i grzejniki są dziś skonstruowane w sposób bardziej wydajny i praktyczny. Jednocześnie – grzejniki zaczęliśmy traktować nie tylko jako praktyczny element wyposażenia, ale także – jako element aranżacji. Dlatego śród dostępnych grzejników znajdziemy wiele modeli dekoracyjnych. Jeśli zastanawiasz się nad możliwością zakupu grzejnika dekoracyjnego do łazienki – zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w ten temat.

O aranżacji łazienki za pomocą grzejnika

Grzejniki to urządzenia, na które rzadko spoglądamy z perspektywy ich walorów estetycznych. Nie powinno to zresztą dziwić – grzejniki wykorzystujemy głównie do ogrzewania pomieszczeń, a nie do poprawia ich wyglądu. Mimo to, wiele osób poszukuje właśnie takich grzejników, które będą również oddziaływały na wygląd. Dotyczy to zwłaszcza grzejników łazienkowych, wśród których znaleźć możemy wiele modeli o rozmaitych, mniej lub bardziej zaawansowanych formach.

O ile w pozostałych pomieszczeniach stosujemy zwykle grzejniki żeberkowe, to w łazienkach sięgamy po tak zwane modele drabinkowe. Ponadto, grzejnik łazienkowy pełni też nieco inne funkcje. Oprócz samego ogrzewania pomieszczenia, służy on niekiedy jako suszarka na ręczniki lub pranie. Dlatego – jego konstrukcja uwzględnia nieco inne formy zastosowania niż w przypadku grzejników dedykowanych do pozostałych pomieszczeń.

Jaki grzejnik dekoracyjny wybrać?

Zacznijmy od parametrów praktycznych, które są istotne w każdym rodzaju grzejnika. Wybierając grzejnik łazienkowy, zwróćmy przede wszystkim uwagę na szerokość i wysokość – grzejnik powinien bowiem zmieścić się w tej przestrzeni, jaką dysponujemy w danej łazience. Ponadto, istotna będzie moc grzewcza, określająca siłę z jaką grzejnik będzie pracował.

Zwracając uwagę na parametry estetyczne, warto rozpocząć od samej konstrukcji grzejników. Znajdziemy rozmaite modele, różniące się zarówno stopniem „oryginalności” jak i kształtem. Szczególnie popularne są grzejniki zbudowane z paneli o nietypowych kształtach – na przykład grubych prostokątnych listwach ustawionych pionowo, obok siebie. Popularna jest też konstrukcja „skrzydełkowa” – w której panele grzewcze umieszczone są po bokach, a po środku znajduje się szersza, płaska listwa grzejąca. W grzejniki tego typu zaopatrzysz się na stronie dudik.pl/grzejniki-dekoracyjne.

Grzejniki dekoracyjne o konstrukcji żeberkowej odróżniają się od klasycznych również barwą. Znajdziemy między innymi modele pokryte przyjemnymi dla oczu, matowymi barwami – w odcieniach metalicznych, grafitu oraz beżu.

Grzejniki o konceptualnej formie zbudowane są często z jednej części. Niezwykle popularnym przykładem są grzejniki żeberkowe stworzone z tylko jednego żeberka, które tworzy rozbudowany, przypominający labirynt, kształt.

Do grona najbardziej awangardowych należą grzejniki płaskie, przypominające swoim kształtem drzwiczki. Są stworzone z jednej bryły o geometrycznej formie, dzięki czemu wyglądają jak nietypowe dzieła sztuki nowoczesnej. Grzejniki takie świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym, eleganckim jak również modernistycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here