Marzysz o tym, aby wybudować swój dom? Nie dysponujesz jednak pełną kwotą do tego potrzebną? W takim przypadku warto wziąć pod uwagę kredyt na budowę domu. Kto może otrzymać takie finansowanie?

Kredyt na budowę domu

kredyt na budowę domuBudowa domu związana jest z wysokimi wydatkami. W związku z tym konieczne jest zgromadzenie sporych środków rzędu kilkuset tysięcy złotych. Jednak na budowę domu może zdecydować się także ta osoba, która nie posiada pełnej sumy. Wówczas może ona skorzystać ze specjalnych kredytów hipotecznych przeznaczonych na budowę domu jednorodzinnego. Dzięki takiemu kredytowi można pokryć większość związanych z inwestycją wydatków. Tego rodzaju kredyty opiewają zatem na spore sumy, a także spłacane są niekiedy nawet przez 30 lat. W związku z tym udzielane są one tylko pewnym klientom.

Właściwa zdolność kredytowa to podstawa

Aby można było uzyskać kredyt na budowę domu, konieczne jest posiadanie tak zwanej zdolności kredytowej. Zdolność ta oznacza możliwość spłaty zadłużenia w wyznaczonym czasie. Banki oferujące kredyty hipoteczne bardzo dokładnie badają zdolność kredytową swoich klientów.

Aby otrzymać kredyt na budowę domu:

  • należy mieć dochody w odpowiedniej wysokości
  • nie posiadać wysokich kosztów stałych
  • posiadać pozytywną historię kredytową

Wkład własny przy kredycie na budowę domu

Przy kredycie na budowę domu może być konieczne posiadanie wkładu własnego, ale dotyczy to przypadków, gdy kredytowana jest także działka. Wówczas kwota wkładu własnego to 20 proc. kredytu. Gdy kredytobiorca posiada już działkę, wtedy to ona może stanowić zabezpieczenie kredytu, dlatego wkład własny nie jest wymagany.

Gdzie można dostać dobry kredyt na dom?

Aktualnie kredyty na budowę domu są oferowane przez wiele banków. Warto zatem dokładnie zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć najkorzystniejszą. Jak można to zrobić? Najlepiej skorzystać z pomocy doradców kredytowych. Są to eksperci w dziedzinie kredytów, w tym także kredytów hipotecznych, którzy porównują dla swoich klientów różne oferty kredytowe. Doradca może wskazać, gdzie kredyt na budowę domu będzie najtańszy. W internecie także można znaleźć różne kalkulatory i porównywarki, ale należy pamiętać o tym, że nie są one tak dokładne jak te stosowane przez doradców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here