Styl skandynawski od wielu sezonów cieszy się ogromną popularnością. I to nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale również firmowych i usługowych. Ceniony za prostotę, oszczędność form i hołd w kierunku natury. Urządzając mieszkanie w tym stylu, warto wiedzieć, na jakie oświetlenie, dodatki i meble postawić, aby uzyskać spójną aranżacyjnie przestrzeń. Najwięcej uwagi poświęcimy sprawom związanym z doborem krzeseł do kuchni, aby spędzany na nich czas sprzyjał zacieśnianiu więzów rodzinnych.

Skandynawska stylistyka, a dobór poszczególnych elementów wyposażenia

Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie szeroko pojętego wnętrzarstwa, aby wiedzieć, że styl skandynawski kojarzy się przede wszystkim z bielą. To oczywiście barwa dominująca, występująca na wielu płaszczyznach. Nie znaczy to jednak, że nie pozostawia miejsca na inne. Bardzo często występuje w towarzystwie czerni i szarości, a także naturalnych materiałów, szczególnie drewna. I właśnie takie powinny być krzesła do kuchni. Produkowane z giętego surowca, o prostej, minimalistycznej konstrukcji, z tapicerką lub bez. Z funkcjonalnym oparciem – dla lepszego komfortu siedzenia.

A może odrobina wnętrzarskich eksperymentów?

Czy skandynawskie piękno aranżowanych mieszkań można zinterpretować na swój własny sposób? Oczywiście! Trendy są po to, aby czerpać z nich inspirację, a także przyjemność z tworzenia czegoś swojego, osobistego. Jeśli zatem poszukujemy skandynawskich krzeseł do kuchni, jednak białe, stonowane propozycje okazują się nieco mdłe, można zaszaleć i dać się ponieść fantazji! W jaki sposób? Wybierając takie same modele krzeseł, ale każde w innym kolorze. Ci odważniejsi mogą pójść nawet o krok dalej i zdecydować się na kupno różnych krzeseł, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i kolorystycznym. Rodzić się może pytanie, czy takie krzesła do kuchni skandynawskiej nie wprowadzą do wnętrza aranżacyjnego chaosu? No właśnie nie! I w tym właśnie tkwi piękno wnętrz scandi, że na tle bieli lub stonowanej szarości można zaszaleć z kolorami, nie bojąc się o efekt końcowy.

Ławka zamiast krzesła do kuchni? Dlaczego nie!

Wielu osobom wydaje się, że idealna aranżacja kuchni nie może istnieć bez odpowiednio dobranych krzeseł. Jak się okazuje, producenci mają nam do zaoferowania znacznie więcej siedzisk. I to nie tylko tych klasycznych. Do wyboru bowiem są efektowne ławki, idealnie prezentujące się w towarzystwie wnętrz scandi. Szczebelkowe z oparciem i podłokietnikami lub przeciwnie, proste, bez zbędnych udziwnień. Koniecznie uzupełnione o komfortowe poduchy lub futrzane narzuty.

Artykuł powstał we współpracy z https://stolpluskrzesla.pl/c307-krzesla-do-kuchni

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here