Życie alergika nie jest najłatwiejsze. Katar, zmiany skórne czy łzawienie to nie jedynebolączki, z jakimi muszą się zmierzyć. Kolejne dotyczą diety, stosowania naturalnych środków czyszczących, a nawet starannego doboru materiałów, z jakich wykonuje się pościel. W dzisiejszym wpisie w sposób szczególny wzięte pod uwagę zostaną poduszki syntetyczne, stanowiące dla alergików najlepszy wybór.

Poduszka syntetyczna wybawieniem dla alergików

Zaraz po materacu to właśnie poduszka pełni najważniejszą rolę. Nie tylko odpowiada za odpowiednie podparcie głowy i szyi, ale również całego ciała. Jej kupno nigdy nie powinno być dziełem przypadku, szczególnie wśród alergików, którzy wnikliwie powinni zwracać uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonana oraz z czego zrobiony jest jej wsad. Najlepszy wybór stanowią wysokiej jakości poduszki syntetyczne. Większość z nich może być prana w pralce (w warunkach domowych), dzięki czemu z łatwością można pozbyć się z nich roztoczy oraz innych alergenów. Co więcej, niektóre z nich posiadają wzbogaconą strukturę poszycia, które sprzyjają lepszemu wypoczynkowi. Ważne jednak, aby poduszki syntetyczne były wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ tanie i sztuczne odpowiedniki nie są w stanie przepuszczać powietrza. To z kolei nie wywiera pozytywnego efektu w sytuacji, gdy mamy uczulenie na kurz i roztocze.

Dlaczego nie poduszki z puchem lub pierzem?

Wydawałoby się, że znacznie lepszym wyborem od poduszek syntetycznych są te z wypełnieniem z pierza lub puchu. Nic bardziej mylnego! Choć zachwycają lekkością, miękkością oraz sprężystością, w istocie mogą sprzyjać nasileniu alergii. Taki wsad jest nie tylko źródłem kurzu, ale również prowadzi do rozwoju bakterii. Nie wspominając o tym, że tego rodzaju pościel nie jest najłatwiejsza w utrzymaniu czystości. O ile poduszki syntetyczne można bez obaw prać w pralce, o tyle te z puchu czy pierza wymagają innych sposobów, które zapewnią im odpowiednią higienę.

Gdzie szukać?

Poduszki syntetyczne w sklepie Król Materacy stanowią odpowiedź dla wszystkich poszukujących wysokiej jakości produktów będących uzupełnieniem ich sypialni. Wypełnione włókniną w formie włókien lub włókien zwiniętych w kulki zachwycają lekkością, sprężystością, ale również odpornością na ścieranie. Ich nowoczesna konstrukcja sprzyja gromadzeniu ciepła i jednocześnie zapewnia optymalny przepływ powietrza – chroniąc przed przegrzaniem. Należyta wentylacja odpowiada również za właściwe odprowadzanie wilgoci, zapewniając alergikowi zdrowe środowisko snu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here