Niektórzy gracze stoją na stanowisku, że najlepszą platformą do gier jest konsola (choć różnią się często pod względem tego, która konsola jest odpowiednim wyborem). Inni pozostają wierni swojemu pecetowi. Jednak w dzisiejszym dynamicznym świecie, kiedy gry często skracają nam czas w podróży, kolejce w urzędzie, przed dziekanatem czy do lekarza, równie dużą popularnością cieszą się gry mobilne – wystarczy do nich telefon lub tablet i (czasami) Internet. Jakie są obecnie na topie? Na które warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

1. Assassin’s Creed Rebellion

Jeśli zagrywałeś się w serię „Assassin’s Creed”, to z pewnością pokochasz „Assassin’s Creed Rebellion”. Tym razem gra ma zupełnie inny charakter, a wcielasz się w niej w przywódcę Bractwa Assassynów. Twoim zadaniem będzie rozbudowa bractwa i trenowanie jego członków – których rekrutujesz spośród postaci, jakie miałeś okazję poznać w tej serii gier. Stań do walki z Templariuszami w tej wciągającej strategii z elementami RPG.

2. Prince of Persia: Escape

Prawdziwa gratka dla miłośników starych gier lub tych, którzy pamiętają jeszcze czasy pierwszych konsol Pegasusa. Raz jeszcze masz okazję, by wcielić się w perskiego księcia, który musi wydostać się z lochów – skacząc, wspinając się, biegając i za wszelką cenę unikając śmiercionośnych kolców i zapadni. Nawet w mobilnej wersji wygląda lepiej, niż garść pikseli z pierwszej odsłony gry, ale wciąga tak samo mocno.

3. Injustice 2 Mobile

Mobilna wersja gry „Injustice 2”, czyli bijatyki osadzonej w komiksowym świecie DC. Spotkamy tu wielkie gwiazdy amerykańskiego komiksu superbohaterskiego: Supermana, Batmana, Flasha, Harley Quinn i innych. Wszystko to oprawione we wciągającą fabułę i świetną grafikę.

4. Sonic the Hedgehog

Jeż Sonic jest maskotką firmy Sega i ikoną gier zręcznościowych. Choć większość współczesnych reedycji dawnych gier poprawia ich warstwę wizualną i modernizuje grafikę, mobilna wersja „Sonic the Hedgehog” oddaje hołd początkom serii i zachowuje klimatyczną, retro-pikselową grafikę. Zresztą ta gra nie jest po to, by się podobać wizualnie – jest po to, by wciągać swoją dynamiką oraz sprawiać, że gracz zapomina o całym świecie i wszystkich kłopotach.

5. Heroes Evolved

„Heroes Evolved” to gra typu MOBA, czyli wieloosobowa gra mobilna, do której potrzebny będzie ci Internet. W tej grze rozwijasz swojego bohatera, by mierzyć się z żywymi przeciwnikami. Możesz wybierać spośród aż 40 postaci, które na dodatek możesz personalizować. Ważne są też indywidualne strategie wykorzystujące potężne zaklęcia i unikalne umiejętności. Warto zaznaczyć, że gra nie faworyzuje zawodników, którzy płacą za większe szanse wygranej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here