Jeżeli marzysz o własnym domu, zwykle oczyma wyobraźni widzisz efekt końcowy. Pięknie wykończony, efektowny dom, zadbany nowoczesny ogród i zadowolona rodzina, spędzająca czas na świeżym powietrzu. Marzenia to jedno a rzeczywistość niestety często wygląda zupełnie inaczej. Jeżeli twój budżet nie jest nieograniczony, to niestety musisz do swojej inwestycji podejść bardzo rozważnie.

Tanie domy parterowe

Tanie domy parteroweJeżeli masz już działkę na której chcesz posadowić swoje lokum, zacznij od wyboru projektu. Tanie domy parterowe również mogą spełnić twoje oczekiwania. Projektów w tej kategorii jest naprawdę bardzo dużo i z cała pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Parterówki z reguły wymagają działki o większej powierzchni, gdyż wszystkie pomieszczenia muszą się znaleźć na jednym poziomie, ale za to unikasz kłopotliwych schodów czy tez kosztownych elementów konstrukcyjnych jak np. odpowiednio wzmocniony strop.. Jeżeli twój dom będzie parterowy, oszczędności możesz poszukać np. w konstrukcji dachu. Zamiast ciężkiego lanego stropu lub stropu prefabrykowanego, możesz oprzeć dach na tzw. wiązarach a więźbę zamówić w wykwalifikowanej firmie, która wykona więźbę prefabrykowaną i w ciągu jednego dnia zmontuje ją na twoim budynku. Nie dość, że będzie to tańsze rozwiązanie, to jeszcze wyeliminujesz ryzyko ewentualnych błędów jakie może popełnić niedoświadczony cieśla. Inne oszczędności jakie możesz zrobić wynikają z braku wcześniej wspomnianych schodów, okien, ale też i instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych czy też wentylacyjnych, które musisz pociągnąć wyżej. Dom parterowy to zdecydowanie tańsze rozwiązanie.

Koszty

Według różnych szacunków, parterowy dom o tej samej powierzchni użytkowej, wykończony w podobnym standardzie będzie tańszy od piętrowego o około 10-15%. Czemu tak mało? W budynku parterowym niestety niektóre rzeczy będą droższe. Chodzi np. o fundament, czy też dach, którego powierzchnia będzie sporo większa. Jednak posumowanie kosztów powinno korzystniej wypaść w przypadku parterówki. Warto pamiętać także o tym, że domy parterowe ze względu na brak schodów są bezpieczniejsze dla dzieci a także wygodniejsze dla ludzi starszych.
Jeżeli naprawdę jesteście zdecydowani na własny dom, to tanie domy parterowe będą naprawdę dobrym wyborem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here