Mówiąc o filtrowaniu wody najczęściej mamy na myśli przygotowanie wody do picia w specjalnym dzbanku lub filtrowanie wody w ekspresie do kawy. Musisz jednak zdać sobie sprawę, że czysta woda jest niezbędna do prawidłowego działania wielu innych urządzeń gospodarstwa domowego. Jednym z nich jest lodówka wyposażona w kostkarkę lub dyspenser wody. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka akcesoriów, które pomogą w skutecznym oczyszczaniu wody dostarczanej do lodówki. Skupimy się także na coraz bardziej popularnych filtrach powietrza do lodówek.

Jak uniknąć nieprzyjemnego zapachu w lodówce?

Zapewne nie raz spotkałeś się z problemem nieprzyjemnego zapachu w lodówce. W przypadku nowych urządzeń często wyczuwalny jest specyficzny zapach chloru. Jeżeli stwierdzisz, że z Twojej lodówki wydobywają się niemiłe zapachy, to idealnym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego filtra.

Pierwszym z produktów, które chcemy przedstawić, jest filtr Logic FFL-199W, który jest dedykowany do urządzeń marki Whirlpool. Filtr można stosować we wszystkich modelach, w których została użyta technologia oczyszczania powietrza Microban. Co ciekawe zadaniem filtra jest nie tylko pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, ale także wydłużenie czasu przechowywania żywności oraz jej ochrona przeciwbakteryjna. Zgodnie z zaleceniami producenta filtr powinien być wymieniany średnio co 6 miesięcy. Po takim czasie czynne składniki filtra przestają filtrować powietrze.

Usunięcie nieprzyjemnego zapachu w lodówce jest także możliwe poprzez umieszczenie w niej odpowiedniego filtra do wody. Omówimy to na przykładzie filtra Logic FFL-170P dedykowanego do produktów marki Panasonic. Jeżeli dokładne czyszczenie lodówki nie przynosi efektu, to warto spróbować produktu firmy Logic, który doskonale sprawdza się również w przypadku lodówek w lokalach gastronomicznych. Filtr skutecznie oczyszcza wodę wodociągową, usuwając z niej nawet specyficzny zapach chloru. Filtr neutralizuje osady, metale ciężkie, kamień oraz inne substancje, które zazwyczaj znajdują się w wodzie wodociągowej. Twoim jedynym zadaniem będzie wymiana filtra co 6 miesięcy.

Jak działają filtr do wody w lodówce?

Czas teraz zająć się tematem filtrowania wody pobieranej przez lodówkę wyposażoną w kostkarkę lub dyspenser. Pierwszy z omawianych produktów to filtr Logic FFL-191X, który jest dedykowany do lodówek marki Samsung, LG, Daewoo, Bosch, Siemens, Electrolux oraz Whirlpool. Woda do kostkarki i dyspensera jest oczywiście pobierana z wodociągów. A to oznacza zanieczyszczenie jej różnego rodzaju związkami. Kamień oraz liczne zanieczyszczenia mają negatywny wpływ na działanie lodówki, stopniowo pogarszając jej wydajność. Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw i jednocześnie cieszyć się krystalicznie czystą wodą, to powinieneś zaopatrzyć się w ten filtr. Jego montaż trwa zaledwie 10 sekund. Więcej na temat filtra FFL-191X przeczytasz na stronie aquamelior.pl.

Drugim z produktów, jakie chcemy dzisiaj omówić, jest filtr Logic FFL-110B. Jest on dedykowany do lodówek marki Bosch i Siemens, które są wyposażone w podajnik wody oraz kostkarkę. Wydajność filtra FFL-110B wynosi prawie 3000 litrów. Woda przepuszczana przez filtr zyskuje delikatny smak i krystaliczną czystość.

Jeśli chcesz zadbać o kompleksowy dostęp do czystej wody w Twoim domu, to nie możesz zapomnieć także o ekspresie do kawy. Dlatego w sklepie aquamelior.pl oprócz filtrów do lodówek znajdziesz także filtr do ekspresu ciśnieniowego. Doskonałym przykładem będzie filtr F088 do ekspresów Krups. Pełną ofertę produktów do filtracji wody znajdziesz na stronie aquamelior.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here