Szukając odpowiednich diet, które pozwolą nam na zgubienie zbędnych kilogramów, a także polepszenie naszego samopoczucia, powinniśmy sprawdzić dietę, która jest zgodna z naszą grupą krwi. Dlaczego warto zainteresować się tą dietą? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-zgodna-z-grupa-krwi-czy-to-naprawde-dziala/

Dieta zgodna z grupą krwi

To dieta, która była bardzo popularna w XX wieku. Zastosowanie tej formy modelu żywienia nie tylko przyczyniało się do poprawy stanu zdrowia, ale również do utraty kilogramów oraz obniżenia ryzyka chorób przewlekłych.

Nasze geny mają decydujący wpływ na grupę krwi, a z kolei nasza grupa krwi na produkty, które są najlepsze dla naszego zdrowia. Nasi przodkowie bardzo chętnie korzystali z jej założeń i dobierali odpowiednie produkty spożywcze zgodne dla swojej grupy krwi.

Co jeść?

Osoby z grupą krwi 0 powinny zadbać o dużą ilość białka, które jest pochodzenia zwierzęcego, np.: w postaci czerwonego mięsa lub ryb, dodatkowo powinny one wyeliminować z diety gluten, który nie sprzyja ich diecie, a także nabiał. Nie powinny również spożywać ziemniaków, soczewicy, brukselki, kalafiora, pestek słonecznika, alkoholi wysokoprocentowych oraz piwa.

Osoby z grupą krwi A powinny zadbać o swoją dietę wegetariańską. Produkty, które nie będą działały na korzyść ich zdrowia, to mięso, nabiał, krewetki, a także niektóre z ryb, papryka czerwona, ziemniaki, napoje gazowane oraz piwo.

Dla osób z grupą krwi B polecana jest większość warzyw, a także mięso, w tym również baranina, dziczyzna, kefir, twarogi, oliwa z oliwek i zielona herbata. Powinny również zrezygnować ze spożywania drobiu, soczewicy, krewetek, a także większości orzechów, siemienia lnianego, olejów roślinnych i produktów pochodzących z żyta, pszenicy, dzikiego ryżu i pomidorów.

Niestety nie istnieją żadne naukowe dowody co do zgodności diety i grupy krwi, a nawet wykluczenie niektórych produktów z naszej codziennej diety może nam nie przysłużyć się dobrze i spowodować pewne niekorzystne objawy.

Przeczytaj też: http://www.ulicamotylkowa.pl/stewia-i-jej-wlasciwosci-zdrowotne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here