Wielu miłośników wodnego życia wybiera otwarte akwaria. Wychodzą z założenia, że posiadanie pokrywy nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli ryby nie mają tendencji do wyskakiwania ponad powierzchnię, a w domu nie przebywają dzieci ani inne zwierzęta, które mogłyby zainteresować się zbiornikiem. Czy jednak w takim przypadku rzeczywiście warto rezygnować z pokrywy? Według nas: nie! Dowiedz się, dlaczego lepiej ją posiadać.

Ogranicza parowanie wody

Woda paruje tym szybciej, im jest cieplejsza oraz im większą powierzchnię parowania posiada. Nie da się ukryć, iż akwaria cechują się z zasady dużymi powierzchniami i stosunkowo wysokimi temperaturami, zwłaszcza jeśli mają odwzorowywać tropikalne warunki. W takim przypadku ilość wody w zbiorniku może się dość szybko zmniejszać, a co za tym idzie, spada także ilość dostępnego – rozpuszczonego – tlenu.

Parowanie wody jest niekomfortowe i wymaga regularnego sprawdza jej poziomu oraz dodawania, kiedy jej poziom zaczyna się obniżać. Aby zmniejszyć jego szybkość, można jednak przykryć akwarium. Pokrywa będzie ograniczała możliwość parowania, a co więcej, woda, która odparuje i zbierze się na wieku, zostanie skroplona i po jakimś czasie zawrócona do akwarium za pomocą specjalnych kanalików, które zostały umieszczone w tym elemencie.

Chroni przed dziećmi i innymi zwierzętami

Czy zdarzyło ci się, że twoje małe dziecko zanurzyło rękę w akwarium, pomimo iż sobie tego nie życzysz? A może kot próbował zapolować na rybki? Jeśli tak, powinieneś zainwestować w pokrywę, która raz na zawsze zapobiegnie takim incydentom. Dzięki niej w wodzie będzie znajdować się tylko to, co chcesz i kiedy chcesz.

Chroni przed wyskakiwaniem rybek

Pomimo że rybki są zwierzętami wodnymi, wiele z nich potrafi wyskakiwać ponad powierzchnię wody. Niestety, czasami kończy się to dla nich katastrofą. Dlatego, zamiast martwić się o to, że ryby wyskakują z akwarium, lepiej jest zabezpieczyć je odpowiednią pokrywą. Dzięki temu nie będą miały szansy na opuszczenie swojego miejsca zamieszkania.

Zapewnia wygodny montaż światła

Nowoczesne pokrywy wykonane są w taki sposób, iż zawierają pod spodem miejsce na lampki lub mają je już tam umieszczone. Zazwyczaj jest to LED-owe oświetlenie, które zapewnia piękne wrażenia optyczne i zapewnia właściwe warunki świetlne dla roślin oraz rybek. Zakup pokrywy ze światłami na pewno rozwiąże problem oświetlenia.

Montaż innych elementów

Pokrywy do akwarium jeszcze do niedawna nie posiadały miejsc na filtry czy węże. Obecnie jednak coraz częściej mają zaznaczone miejsca, w których można wykonać odpowiednie nacięcia, pozwalające na montaż tych elementów. Co bardzo ważne, pokrywy dostępne na stronie Aquael nie tracą przy tym gwarancji producenta! Są więc bardzo wygodnym, wszechstronnym rozwiązaniem, które przyniesie wiele korzyści, zaczynając od bezpieczeństwa, a kończą na miejscach montażowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here