W obecnych czasach chcąc wybudować swój własny dom, musimy podjąć decyzję, w jaki sposób zostanie on stworzony. Jaki rodzaj domu będzie odpowiedni dla mieszkańców oraz ile chcemy poświecić pieniędzy i czasu na skonstruowanie go. Dzisiejszy rynek daje możliwość wyboru spośród wielu form budownictwa. Modnymi są domy kanadyjskie, których główną cechą jest drewniany szkielet. Innymi innowacyjnymi budynkami są zabudowania kopułowe, powstające na obrysie okręgu, a poszczególne oddzielne okręgi połączone są ze sobą cienkim korytarzem. Taki projekt daje możliwość wykorzystania tanich materiałów oraz szybkiej realizacji.

Domy modułowe

Innym atrakcyjnym rodzajem mieszkania jest zabudowa modułowa. Domy modułowe tworzone są z gotowych elementów, które produkowane są szybko i w dużym nakładzie. Elementy te zostają złożone w całość, a wyposażenie i dodatkowe elementy można zamówić razem ze szkieletem domu. Takie budownictwo pozwala w szybki sposób stworzyć własny kąt. Jeszcze niedawno w ten sposób budowane tylko różnego rodzaju altany i lekkie obiekty, które nie wymagały wylewania fundamentów. Dzisiaj producenci domów i tego typu budowli, tworzą obiekty całoroczne, które nadają się do codziennego użytku.

Domy modułoweDomy modułowe posiadają wiele zalet takich jak szybkość budowy, taniość produktów, dowolność rozpoczęcia budowy niezależnie od warunków atmosferycznych i panujących temperatur czy możliwość odrzucenia zatrudnienia inspektora, który nadzoruje budowę. Ciekawym rozwiązaniem niektórych domów budowanych w ten sposób jest możliwość szybkiego złożenia go oraz przeniesienia w inne miejsce.

Należy jednak pamiętać, iż tego typu obiekt posiada także swoje wady.
Budując dom w tradycyjny sposób, inwestor opłaca poszczególne etapy budowy. Decydując się na modułowe mieszkanie trzeba pamiętać o tym, że uiszcza się opłatę od razu za cały dom i jego wszystkie elementy. Kolejną wadą i dodatkowym utrudnieniem, jest wynajęcie dźwigu i innych maszyn, dzięki którym możliwe będzie złożenie domu w całość. Zamówione elementy ciężko później wymienić, więc w trakcie składania plan powinien być gotowy tak, aby podczas tworzenia nie trzeba było go zmieniać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here