Domy skandynawskie od kilku lat nieprzerwanie, szturmem zdobywają nasz rynek. Jeszcze kilka lat temu z większą nieufnością odnosiliśmy się do domów, które powstają z prefabrykatów. Woleliśmy domy murowane. Dziś coraz większą część rynku zajmują domy budowane w technologi skandynawskiej. Dlaczego?

Domy skandynawskie

Domy skandynawskieDomy skandynawskie są świetnym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Co to znaczy? Budowane są z drewna oraz prefabrykatów powstających w fabrykach. Drewno kojarzy się nam z naturą, spokojem oraz pewną Norweską czy Duńską prostotą i surowością. Części prefabrykatów powstają na bazie nowych odkryć w dziedzinie budownictwa nieustannie zmierzających do stworzenia domu energooszczędnego i jak najbardziej przyjaznego domownikom. Połączenie to sprawia, że uzyskany efekt naprawdę jest godny pozazdroszczenia. Domy skandynawskie są bardzo trwałe. Drewno pochodzi z północy Europy. Powolny wzrost w mroźnym klimacie, oraz zaawansowana obróbka pozwala stworzyć materiał bardzo odporny na zniszczenia oraz ogień. Określa się, że trwałość takiego domu może sięgać nawet do 300 lat.

Budowa domu skandynawskiego

Niesamowity jest też proces budowy domu. Do klienta przyjeżdżają gotowe prefabrykaty, których składanie przypomina trochę budowę domku z klocków. Mimo wszystko budowa domu jest bardzo skomplikowanym procesem i w tym przypadku unikałabym wykonania go systemem gospodarczym. Można tu popełnić tak wiele błędów, że oszczędności mogą okazać się złudne. Wyspecjalizowana firma jest w stanie wybudować taki dom w 3 miesiące. Wygląd domu skandynawskiego może być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm projektowych posiadających w swojej ofercie projekty domów skandynawskich. Mają one różne metraże oraz rozkład pomieszczeń. Klasyczne skandynawski domy charakteryzują się otwartymi przestrzeniami, dużą ilością światła wpadającą przez piękne, wielkie okna. Nowa technologia pozwala by ten klasyczny dom był energooszczędny, przyjazny środowisku naturalnemu i jak najbardziej ekologiczny. Inteligentne domy skandynawskie to nie marzenie przyszłości to dzień dzisiejszy.

Domy skandynawskie są idealnym połączeniem starego z nowym. Klasyki z nowoczesnością. Każdy z nas znajdzie tu rozwiązania, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Zwracając jeszcze uwagę na koszty budowy domów skandynawskich śmiem twierdzić, że jest to dom bardzo zbliżony do idealnego. Tani w budowie i utrzymaniu. O czym można marzyć więcej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here