Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się domy wykonane na konstrukcji z drewna litego tak zwane domy z bali. Dawniej, dom zbudowany z drewna nikogo nie dziwił, ponieważ była to najlepiej dostępna cenowo konstrukcja. Po czasie domy zaczęły być budowany z cegły oraz pustaka, po czym znów bardzo popularne obecnie zaczynają być drewniane domki.

Domy z bali

Domy z baliJak wiadomo, w Polsce uwielbiamy pielęgnować swoją tradycję, więc takie konstrukcje domów niewątpliwie swoją popularność zawdzięczają temu, że wyglądem przypominają wiejskie domy wykonane w dworskim stylu. Dzięki temu, że do budowy używane jest drewno, stają się dość wyróżniającymi domami na tle innych. Widząc taki dom czy to w górach, czy nad jeziorem wypoczynkowym już z daleka od razu czujemy w nim to ciepło domowe oraz sympatie. Tak jest też w rzeczywistości, ponieważ domy z bali idealnie utrzymują, co szczególnie w zimie nadaje im niesamowity klimat. Wydawać by się mogło, że oprócz wspaniałego wyglądu niosą za sobą, też niewielkie koszty wykonania, ale jednak nie do końca. Do wybudowania takiego domu, najważniejszym czynnikiem jest pozyskanie dobrej jakości surowca, jakim najczęściej jest drewno lite, które pozyskane zostaje z zaprzyjaźnionych przez wykonawców tartaków, w których ceny idą w górę stosunkowo wraz z jakością materiałów. Samo wzniesienie takiej konstrukcji, również jest nie lada wyczynem, co powoduje rosnące ceny wśród fachowych cieśli, bez których nawet nie powinniśmy myśleć o stawianiu takiego domu.

Niesamowite możliwości zatrzymywania wilgoci poprzez drewno, powodują, że z wyjątkiem samych fundamentów całą konstrukcję można nawet postawić w zimie. Jest to argument, dzięki któremu inwestorzy coraz, częściej decydują się właśnie na budowanie takich deweloperskich domków. Wszystko jest również za sprawą tego, że taka budowla stosunkowo do domów z innej konstrukcji jest wykonywana bardzo szybko i jak wcześniej było wspomniane nawet trudne warunki pogodę, nie za bardzo utrudniają pracę.

Warto jednak pamiętać, że pomimo takie domy od lat wplecione są w naszą tradycję, posiadają wiele pozytywnych zalet i dobrze zbudowane potrafią przetrwać dziesiątki lat, niestety nie wpasują się w każde środowisko więc pomimo piękna, jakie przedstawiają, nie koniecznie warto je budować wśród osiedli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here