Stoisz przed dylematem, jaką lodówkę wybrać? Musisz określić jej kolor, pojemność, a także zdecydować, jakie funkcje dodatkowe są dla Ciebie istotne. Inteligentne lodówki potrafią wiele i z pewnością mogą zaskoczyć swoimi możliwościami. Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę i jakie są funkcje innowacyjnych chłodziarek. Szczegóły poniżej.

Inteligentna lodówka potrafi coraz więcej

Producenci sprzętu AGD prześcigają się w proponowaniu nowych urządzeń, w których stosują nowoczesne technologie. Współczesne lodówki mogą pełnić wiele innych zadań niż jedynie skuteczne chłodzenie i zamrażanie produktów spożywczych. Rozmaite określenia i funkcje dodatkowe sprawiają, że można mieć prawdziwy dylemat podczas wyboru.

Inteligentna lodówka z systemem No Frost, dystrybutorem wody, kostkarką do lodu,  wygodne i pojemne modele dwudrzwiowe, z wyświetlaczem LED i możliwością zdalnego sterowania mogą stać się centrum domowej rozrywki – w końcu to właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu w rodzinnym gronie.

No Frost to podstawa

Jednak podstawą każdej lodówki, nie tylko inteligentnej, jest system No Frost, gdyż nie trzeba wtedy rozmrażać urządzenia. Jego działanie eliminuje ciepłe powietrze gromadzące się wewnątrz, zastępując je zimnym. Popularne są też modele z opcją rozmrażania automatycznego, ale nie jest to praktyczne rozwiązanie.

Gdy lodówka zaczyna się automatycznie rozmrażać, na tylnej ścianie zbiera się woda, która wkrótce zaczyna spływać, co nie wpływa dobrze na przechowywane produkty. Sprawdź, co potrafią polecane przez nas modele.

Samsung Family Hub

Lodówki z serii Samsung Family Hub oferują wiele możliwości. Przede wszystkim umożliwiają łatwe zarządzenie domem dzięki opcji zdalnego zaglądania do wnętrza. To nieodzowna pomoc w zarządzaniu zapasami – będąc poza domem, można sprawdzić, czego w niej brakuje i wstąpić po drodze na zakupy. Poza tym dostarczą licznych inspiracji, a nawet mogą pełnić funkcję domowego centrum rozrywki.

Samsung Family Hub ułatwia też organizację życia domowego, gdyż można skorzystać z wbudowanego notesu i zapomnieć o karteczkach i magnesach, a także ułożyć kalendarz rodzinny. Na ekranie lodówki można z kolei odtwarzać muzykę, filmy, seriale czy przeglądać zdjęcia i korzystać z ulubionych aplikacji – może on posłużyć jako telewizor lub odtwarzacz multimedialny z dostępem do Internetu. Co więcej, z poziomu lodówki możliwe jest też zdalne sterowanie innymi urządzeniami, np. pralką czy odkurzaczem.

Inteligentne lodówki LG

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom również lodówki LG zapewniają więcej możliwości. Przede wszystkim jednak dzięki technologiom Smart ThinQ™ i Smart Diagnosis™ klienci mogą liczyć na szybkie wsparcie w zdiagnozowaniu problemów z lodówką i zdalne sprawdzenie stanu urządzenia. Wyniki diagnostyki można otrzymać wygodnie na smartfonie, bez wzywania serwisu. Wystarczy zbliżyć do lodówki telefon (nawet nie smartfon), aby zdefiniować usterkę i przesłać wiadomość do serwisu.

Wybrane modele wiedzą też, kiedy jedzenie zaczyna się psuć lub zbliża się data ważności. Podpowie też, jakie potrawy można przygotować z posiadanych produktów, a nawet zamówi niezbędne zakupy ze sklepu.

Inteligentne lodówki Liebherr

Ciekawe rozwiązania proponuje też firma Liebherr. Inteligentna lodówka z linii French Door CBNes 6256 zdobyła nagrodę Red Dot, gdyż z powodzeniem łączy funkcjonalność, jakość, design oraz innowacje. Chłodziarkę wyposażono w dwie szuflady z technologią Bio Fresh, które zapewniają produktom najlepszą świeżość. Na uwagę zasługuje też kilka stref klimatycznych odpowiednich do różnego rodzaju żywności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here