Dla osób, które rzadko miały styczność lub, które wcale nie miały styczności ze szczeniaczkiem bardzo zaskakujące może wydawać się to, że maluch tak często się załatwia. Dla takiego malca nie gra roli to w jakim miejscu się załatwia. Zazwyczaj niefart chce, że jest to dywan, ale w bardziej optymistycznych scenariuszach mogą być to również płytki. Jak nauczyć pieska załatwiania się na zewnątrz? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/nauka-czystosci/

Przygotuj siebie i dom na pupilka 

Kiedy decydujemy się na zwierzaka w swoim domu musimy przygotować do tego nie tylko siebie, ale również otoczenie. Wasz dom tak samo jak wy, musi być odpowiednio przygotowany na przyjęcie zwierzaka. Dlatego schowaj wszystkie kable, podsuwaj meble do ścian, aby piesek nigdzie się nie zaklinował oraz uzupełnij wszelakie szczeliny, żeby nie miał jak się w nie wcisnąć.

W momencie, w którym zwierzak zainteresuje się gryzieniem Twoich kapci, mebli czy innych rzeczy, spróbuj zainteresować go czymś innym. Najlepiej w zanadrzu mieć przygotowaną jakąś zabawkę, którą maluch będzie się mógł zająć.

Dodatkowym gadżetem, który warto jest zakupić dla zwierzaka jest mata do sikania. Nie musicie kupować tych przeznaczonych specjalnie dla psów. Mogą być to nawet maty dla niemowląt. Są znacznie tańsze a do tego sprawdzą się tak samo jak te specjalne dla piesków. 

Trik jak nauczyć pieska załatwiania się na podwórku?

W jaki sposób nauczyć pupila sikać na matę? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zacznijmy od początku.  Zaczynając, najlepiej jest rozłożyć maty absolutnie wszędzie. Nie bójcie się, z pewnością uratuje to wasz dywan czy panele przed psiakiem. Obłóż nimi dosłownie całą powierzchnie podłogi.

Dobrze jest zrobić rozeznanie po upływie kilku godzin, w które miejsca załatwił się szczeniak. Jest to ważne, ponieważ zwierzak nie zawsze sika w przypadkowe miejsca i bardzo często wybiera sobie te ulubione i z nich korzysta. 

Kiedy wasz psiak opanuje już sikanie na maty do perfekcji czas na wdrożenie w życie kolejnego kroku. Co należy zrobić? Każdego dnia należy przesuwać matę o kilkanaście centymetrów w stronę drzwi. Proces ten, choć długotrwały z pewnością się opłaci.

Matę przesuwamy tak długo, aż dotrze ona do drzwi. W tym czasie ( najlepiej na oczach zwierzaka) należy wystawić ją na zewnątrz. Dzięki temu pupil zrozumie, że musi załatwiać się za drzwiami.

Zobacz też:  http://www.ulicamotylkowa.pl/wyprawka-dla-szczeniaczka-co-kupic-na-poczatek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here