Odpowiednie utrzymanie rolet bambusowych jest kluczowe, jeżeli chodzi o ich czystość, oraz dobry wygląd. W przeciwnym razie, zamiast ozdobą mogą one stać się siedliskiem kurzu i roztoczy, a z czasem trwale stracić swój dawny wygląd. Można jednak tego uniknąć, stosując w tym celu odpowiednie środki, oraz metody czyszczenia. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej, jak należy czyścić rolety bambusowe.

Regularne odkurzanie oraz wilgotna ściereczka

Jedną z najczęściej stosowanych metod usuwania kurzu oraz różnego rodzaju zabrudzeń z powierzchni rolet bambusowych jest ich regularne odkurzanie. Można tego dokonać na dwa sposoby, a mianowicie:

– stosując miękkie nasadki na odkurzacz,

– przy użyciu delikatnej szczotki.

Dzięki temu w prosty sposób możemy pozbyć się zalegającego na powierzchni rolet bambusowych kurzu oraz brudu. Można tego dokonać również za pomocą wilgotnej szmatki. Nie należy jednak przesadzać z wilgocią, gdyż w przeciwnym wypadku może okazać się, że pod jej wpływem dojdzie między innymi do zniekształcenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również połączenie obu tych metod. Dzięki temu za pomocą odkurzacza lub szczotki skutecznie pozbędziemy się z powierzchni rolety kurzu, a przy pomocy wilgotnej ściereczki różnego rodzaju plam. Co równie ważne, obie metody w przypadku rolet bambusowych możemy stosować razem, jak również i oddzielnie. Między innymi z tych powodów obie metody cieszą się dużą popularnością.

Odpowiednia obsługa oraz konserwacja

Warto również pamiętać, że aby rolety bambusowe zachowały swój elegancki, należy je regularnie konserwować. W tym celu wykorzystuje się do tego odpowiednie środki chemiczne zalecane przez producenta, czego doskonałym przykładem mogą być rolety dostępne na anwis.pl. W przeciwnym razie może dojść do trwałego uszkodzenia rolety, skutkującego między innymi jej nieestetycznym wyglądem. Ponadto stosując zalecane przez producenta środki, można uniknąć między innymi blaknięcia rolet, wynikającego z działania promieni słonecznych. Jeżeli zaś chodzi o ich prawidłową obsługę, jak już wcześniej wspomnieliśmy, należy pamiętać, że roleta bambusowa jest stosunkowo delikatna, przez co do jej czyszczenia należy używać miękkich materiałów, takich jak na przykład szczotki o miękkim włosiu, lub mikrofibry. Nie należy również używać zbyt dużego nacisku przy ich czyszczeniu oraz zbyt gwałtownie je podnosić. W przeciwnym razie mogą one ulec na przykład porysowaniu, czy też wgnieceniu. Jeżeli więc zależy Państwu na odpowiednim wyglądzie rolet, wówczas warto zachować odpowiednią ostrożność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here