Meble RTV na rynku są w wielu wersjach. Skorzystać możemy z form prostych spełniających funkcję standardowej podstawy pod telewizor, lecz także artykułów zdecydowanie bardziej zwiększonych, dzięki którym nie tylko dobrze ułożymy sprzęt, lecz również zabezpieczymy mnóstwo ważnych elementów. Dobrze w owej roli sprawdza się szafka RTV. Jej zamknięta konstrukcja pozwoli na zabezpieczenie danych narzędzi przed naciskiem elementów zewnętrznych, natomiast również możliwym zniszczeniem mechanicznym.

Jak dobrać szafkę RTV – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim wybierając szafki RTV należy zwrócić uwagę na ich użyteczność. Należałoby zastanowić się, co poza telewizorem musi się w niej pomieścić. Gdy zależy nam na podłączeniu do telewizora kina domowego, odtwarza Blu-ray lub konsoli do gier, wybierając szafkę pod telewizor musimy mieć to na uwadze. Praktyczna szafka RTV będzie także mieć wyżłobienie, w jakim uda się schować przewody i przegródki, w jakich możemy trzymać instrukcje oraz ochrony do sprzętu RTV czy płyty z filmami, grami, muzyką.

Wymiary

Wielkość szafki na 50-60 cm pozwoli oglądać TV z przyjemnością. Przy takim rozwiązaniu monitor jest na wielkości wzroku siedzącego, gdy telewizor położony jest na meblu. Odpowiednia szerokość szafki to wielkość sprzętu + 10-20 mm zapasu z każdej strony. Istotne jest, by narzędzie nie wystawało poza granice mebla, gdyż daje to różnice wzrokowe oraz wystawia sprzęt na zniszczenia.

Wybierz odpowiedni model do swojego domu

Wybierając szafki RTV, pamiętajmy o wyglądzie naszego domu. Łączenie inspiracji jest wskazane oraz informuje o fantazji gospodarza. Propozycja mebli RTV jest naprawdę bogata, i bez przeszkody odnajdziemy duże meble o specyficznym profilu, lecz również przeniesiemy się w czasie, wybierając szafki nawiązujące elegancją oraz prostotą do lat 60. Dla osób lubiących niestandardowe rozwiązania, dostępne są choćby meble wykonywane z zastosowaniem znanej od wieków technologii – intarsji.

Szafka innowacyjna czy tradycyjna?

Szafki RTV innowacyjne oraz klasyczne pomieszczą nie jedynie całą elektronikę, jak dekoder, konsola lub pilot, lecz także schowamy w nich wystające kable od sprzętu. Obok tego na szafkach bez kłopotu ustawimy głośniki lub elementy kina domowego. Nowoczesne szafki RTV dostępne są w rozmaitych rodzajach oraz pasują do wielu pomieszczeń. Na przykład szafka RTV wisząca biała czy w odcieniu drzewa będzie pasować zarówno do salonu zaopatrzonego w stylu minimalistycznym, jak również skandynawskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here