Koncentracja jest niezawodna w przypadku kiedy odnosimy sukcesy w biznesie. Nie możemy wówczas rozpraszać się na setki mało ważnych. Jednocześnie zbyt wiele koncentracji może nam zaszkodzić. Starajmy się unikać multitaskingu oraz koncentrujemy się na wykonywaniu najważniejszych rzeczy. Co zrobić, aby koncentracja nam nie zaszkodziła? Przekonaj się sam! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/koncentracja/

Koncentracja czy dekoncentracja? 

Badacze potwierdzili to, że potrzebujemy zarówno koncentracji jak i dekoncentracji. Wtedy osiągniemy sukces. Nie ma znaczenia czy prowadzimy duże przedsiębiorstwo, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością czy też prowadzimy malutko jednoosobową działalność. Srini Pillay stwierdza, że: ,, Mózg działa optymalnie, gdy przełącza się między skupieniem, a rozogniskowaniem. Pozwala to rozwinąć odporność, zwiększać kreatywność oraz podejmować lepsze decyzję”.

W takim stanie mózg aktywuje stare wspomnienia, porusza się między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością oraz łączy różne pomysły ze sobą. Sprzyja to między innymi sprawniejsze mu podejmowaniu decyzji, lepszej komunikacji w zespole oraz kreatywności. Takie umiejętności są coraz bardziej cenione w przypadku prowadzenia własnej działalności.

Brak koncentracji na codzień

Użyj pozytywnego, konstrukcyjnego myślenia. Jest to inna sytuacja, w której rozpamiętywame są przykre zdarzenia z przeszłości, a także wpadanie w sen na jawie. Wykonuj zajęcie, które w małej sposób będzie angażował twój umysł. Może być na przykład zmywanie naczyń lub prasowanie koszuli. Pomyśl o czymś przyjemnym. Może być to na przykład rejs na jachcie lub też bieg po brzegu plaży. Odwróć uwagę od wykonywanej czynności i spróbuj zagłębić się w swoim wyobrażeniu. 

Danym sposobem jest również drzemka. Zmęczony mózg traci dobre myślenie oraz zdolność do znajdowania kreatywnych pomysłów. Już nawet 10 minut odpoczynku odświeży nasz umysł. Optymalny czas takiego snu powinien wynosić 20 minut. Istnieje jeszcze jedno oryginalne podejście. Jest to pomysł, aby w momencie kryzysu wcielić się w ekscentrycznym postać. podobno takie działanie naprawdę działa.

Zobacz też: http://www.ulicamotylkowa.pl/zly-szef-jak-sobie-z-nim-poradzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here