Wysokie ceny panujące obecnie na rynku mieszkań w największych polskich miastach sprawiają, że Polacy coraz częściej myślą o wyprowadzeniu się poza wielkie metropolie. Kupno działki jest jednym z ciekawszych rozwiązań, które obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców. Kupno działki daje wiele możliwości, można na niej na przykład zbudować dom, lub traktować jako formę inwestycji, która z czasem zacznie przynosić dochody, zostanie sprzedana z zyskiem.

Kredyt na działkę

Kredyt na działkęKupno działki zawsze w pierwszej kolejności warto sfinansować z własnej kieszeni. To najbezpieczniejsza opcja. Ceny działek są oczywiście uzależnione od ich lokalizacji. Ceny wzrastają na przykład w momencie, gdy obok danego terenu będzie realizowana poważna inwestycja budowlana typu: budowa drogi, rozbudowa metra.
Gdy decyzja o zakupie działki została już przez nas podjęta, konieczne warto sprawdzić, jaki rodzaj działki powinniśmy kupić. To bardzo ważny aspekt, ponieważ od tego zależy, czy będziemy w stanie w prosty sposób uzyskać kredyt na korzystnych z naszej perspektywy warunkach. Jest kilka rodzajów działek.
Kredyt na działkę najłatwiej otrzymać, jeśli jest to działka budowlana. Banki chętniej udzielają też wsparcia finansowego przy zakupie działek rekreacyjnych oraz siedliskowych. Inny typ działki nie cieszy się już dużym zainteresowaniem ze strony banków.

Jak uzyskać kredyt?

Dla większości banków zakup działki jest rozumiany dokładnie tak jak zakup mieszkania. Oznacza to, że procedury kredytowe są niemal dokładnie takie same. Zdarza się jednak tak, że banki nie chcą udzielać kredytów na zakup działki na dłużej niż kilkanaście lat. Jeśli weszliśmy w posiadanie działki, która nie jest działką budowlaną, budowa domu nie będzie tak prosta. Konieczne będzie wtedy zaciągnięcie dwóch kredytów. Banki z reguły nie są chętne na łączenie dwóch celów kredytowania. Banki w takim przypadku przeprowadzają dwie procedury analizy kredytowej, aby lepiej zabezpieczyć swoje interesy.
O tym, jakie oferty kredytowe są do naszej dyspozycji, dowiemy się za pośrednictwem porównywarek internetowych. Są one bezpłatne, podczas analizy poszczególnych propozycji bankowych biorą pod uwagę najważniejsze czynniki ważne dla klienta. Chodzi na przykład o wysokość oprocentowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here