Okres wiosenno-letni to doskonały czas, umożliwiający swobodne wpuszczenie świeżego powietrza do swojego mieszkania. Niestety, ale otwierając okno czy drzwi, często trzeba borykać się ze swobodnie wlatującymi do pomieszczenia komarami, ćmami, osami czy muchami. Szczególnie wieczorem owady te lgną do zapalonego światła, po czym następnie uprzykrzają domownikom spokojny sen. Aby skutecznie uniknąć ich wizyty w swoim domu, warto więc pokusić się o zamontowanie moskitier okiennych bądź drzwiowych.

Moskitiery – najlepszy sposób na insekty, pyłki i kurz!

Moskitiery w rzeczywistości są półtransparentnymi siatkami, które charakteryzuje wyjątkowo duże zagęszczenie oczek. Dzięki temu, mogą z powodzeniem chronić domowników przed wlatującymi różnego rodzaju insektami. Należy tutaj szczególnie pamiętać, że wiele popularnych owadów nie tylko okazuje się być wyjątkowo irytujących, ale mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Kontakt osoby uczulonej z osą lub pszczołą, może się bowiem skończyć długą wizytą na pogotowiu. Ponadto, niektóre intruzy doprowadzają do szybszego psucia się pożywienia.

Takie produkty mają też jednak o wiele więcej innych zastosowań. Moskitiery równie dobrze ochraniają pomieszczenie przed kroplami opadającego deszczu. Okażą się również niezwykle przydatne w przypadku budynków znajdujących się przy ruchliwej drodze, ze względu na to, że doskonale zatrzymują kurz i pył. Warto również zauważyć, że te osłony okazują się być równie funkcjonalne podczas zamkniętych, jak i otwartych okien i drzwi. Stanowiąc swoistą ochronę, jednocześnie swobodnie przepuszczają powietrze i światło dzienne, nie ograniczając przy tym widoczności.

Osłona okienna dopasowana do każdego rozmiaru okien i drzwi

Ze względu na niezwykłą uniwersalność moskitier, bez żadnego problemu można je skutecznie zamontować w dowolnych drzwiach lub oknach. U dobrego dystrybutora (np. w firmie Winrol – https://www.winrol.com.pl/moskitiery/) znajdzie się modele odpowiednie do każdych warunków. Osłony przeznaczone do okien najczęściej występują w formie siatek, które należy bezpośrednio przykleić do ramy przy pomocy taśmy lub rzepów. Dostępne są też niezwykle trwałe produkty, oparte na bocznych profilach, zapewniające najwyższą stabilność użytkowania. Moskitiery okienne przeważnie występują w trzech podstawowych kolorach: białym, czarnym oraz szarym. Wykonane są głównie z aluminium albo włókna szklanego.

moskitieraDobrym rozwiązaniem jest jednak zakup moskitiery rolowanej, posiadającej jednocześnie ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Taki model pozwoli uchronić domowników przed niechcianymi owadami oraz zbyt intensywnie wpadającym do mieszkania światłem. Można tutaj wybierać pomiędzy wersją poziomą oraz pionową, dostosowanymi do każdego rozmiaru okien oraz drzwi. Tego typu osłony mogą być wyposażone zarówno w mechanizm sprężynowy, jak i klasyczny łańcuszek, umożliwiający swobodną blokadę siatki za pomocą tradycyjnego hamulca.

Moskitiery przesuwane okażą się z kolei szczególnie przydane w przypadku większych pomieszczeń, zwłaszcza balkonów i tarasów. Są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale stanowią też ciekawy element aranżacji wnętrza, ze względu na dużą dostępność różnorodnych kolorów.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here