Drewno to wytrzymały i elegancki materiał, który bywa często wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Jeżeli jesteście jego miłośnikami, możecie wyposażyć swój dom w drewniane meble, podłogi, schody, a nawet dekoracje. Najlepszej jakości drewno potrafi kosztować niemało, co może zniechęcać do jego zakupu. Jednak zakup drewnianych elementów wyposażenia można traktować jako rozsądną inwestycję, ponieważ zadbane drewniane meble czy podłogi mogą służyć nam przez długie lata, a w razie potrzeby – da się je odnowić.

Drewniane podłogi na lata

Obecnie, podłogi z syntetycznych paneli do złudzenia mogą przypominać prawdziwe drewno, co wiele osób przekonuje do tej ekonomicznej alternatywny. Niestety, atrakcyjny wygląd to nie wszystko. W przeciwieństwie do drewnianej podłogi, panele są mało odporne na uszkodzenia i nie są tak przyjemne w dotyku. Poza tym, naturalne podłogi są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekologicznym, co służy środowisku i tworzy przyjazny mikroklimat w domu.

Drewniane zasłony okienne

Idąc za modą, wiele osób rezygnuje z tradycyjnych firan i zasłon na korzyść nowoczesnych rozwiązań takich jak rolety. W modnych wnętrzach prezentują się one dużo lepiej, a dodatkowo nie zabierają przestrzeni i nie przyciągają do siebie kurzu w takim stopniu jak tradycyjne zasłony. Jeszcze inną możliwością są żaluzje drewniane, które sprawdzają się dobrze zarówno w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach, jak też w bardziej bogato i ciepło urządzonych pomieszczeniach. Żaluzje drewniane mają też taką przewagę nad roletami, że umożliwiają niemalże całkowitą kontrolę nad stopniem zaciemnienia pokoju. Dzieje się tak za sprawą obrotowych drewnianych lamelek, które można ustawić pod różnym kątem lub podciągnąć zupełnie do góry, gdy potrzebujemy całkowitego rozjaśnienia.

Nowoczesne meble z drewna

W wielu współczesnych domach królują niedrogie meble ze sklejki. Niska cena jest niewątpliwie czynnikiem, który decyduje o ich zakupie, ponieważ zazwyczaj nie są to meble ani wyjątkowo ładne, ani wytrzymałe. Z tego powodu, coraz więcej osób urządzających własne mieszkanie czy dom, decyduje się na zakup droższych drewnianych mebli lub w wersji bardziej ekonomicznej – na samodzielne odnowienie mebli zakupionych z drugiej ręki. W ostatnim czasie odnawianie mebli stało się dla niektórych osób praktycznym hobby, które umożliwia urządzenie domu w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom przy mniejszych nakładach finansowych. Zadbane meble drewniane powinny służyć nam długi czas, a gdy nam się znudzą po kilku latach, można zmienić nieco ich wygląd poprzez zmianę gałek, odmalowanie czy ozdobienie ich dodatkami takimi jak rzeźbione ornamenty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here