Był czas, kiedy okapy kuchenne namiętnie ukrywaliśmy w zabudowie. Dostępne wtedy na rynku modele nie były zbyt estetyczne, dlatego też woleliśmy ich nie eksponować. Wszystko zmieniło się, kiedy w ofercie producentów sprzętu AGD pojawiły się designerskie okapy kominowe. Idealnie wpisują się one w stylistykę nowoczesnej kuchni. A czym na tle ich wszystkich wyróżniają się okapy kominowe Samsung? Sprawdź, dlaczego warto wybrać urządzenie właśnie tej marki.

Okap kominowy Samsung – najwyższej klasy wzornictwo

Okap w kuchni przede wszystkim ma spełniać zadania praktyczne i odpowiednio szybko oczyszczać powietrze z oparów, dymu i intensywnych zapachów, nie pozwalając, by przedostawały się one do innych pomieszczeń w domu. Jednak w nowoczesnej kuchni funkcjonalność – choć szczególnie ważna – to nie wszystko. Tu liczy się także estetyka. Dlatego też zamontowany w niej wyciąg powinien być równie skuteczny, co gustowny. Dokładnie w takim duchu zaprojektowane zostały okapy kominowe Samsung. To eleganckie modele przyścienne o minimalistycznym wzornictwie, które idealnie wpisują się w założenia stylu nowoczesnego. Co więcej, okapy te dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, dlatego łatwo znaleźć model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

okapy kominowe samsung

Okap czy pochłaniacz?

W zależności od układu kuchennego pomieszczenia, kupując okap, możesz zdecydować się na wybór wyciągu albo pochłaniacza. Wyciąg podpięty będzie bezpośrednio do wentylacji, gdzie odprowadzane będą opary, podczas gdy pochłaniacz będzie pozbywał się ich przy pomocy specjalnych filtrów węglowych. Jeżeli nie masz możliwości podłączenia okapu do instalacji wentylacyjnej, po prostu postaw na pochłaniacz. Okapy Samsung są pod tym względem niezwykle elastyczne. Zostały zaprojektowane tak, by umożliwić Ci ich dwojakie wykorzystanie. Tylko od Ciebie zależy, w jakim trybie działać będzie konkretny model: wyciągu czy pochłaniacza. Nie musisz już aranżacji całej kuchni dostosowywać do wymogów stawianych Ci przez okap.

Jaki okap kominowy wybrać?

Estetyka to jedno, ale – jak już wspomnieliśmy – przy wyborze okapu równie ważna jest jego funkcjonalność. W pierwszej kolejności więc zastanówmy się, jak duży powinien być nasz wyciąg. Jego rozmiar dobierzmy odpowiednio do wielkości pomieszczenia oraz płyty grzejnej. W ofercie firmy Samsung znajdziemy okapy kominowe o szerokości 60 i 90 cm. Oczywiście większy sprzęt będzie bardziej wydajny. Okap powinien także skutecznie oświetlać znajdującą się pod nim płytę. Najlepszym wyborem będzie zatem ten wyposażony w oświetlenie LED. Energooszczędne diody LED zastosowano m.in. w okapie kominowym Samsung NK36N9804VB. To też wyjątkowo wydajny model oferujący nam 3 stopnie pracy oraz bieg intensywny. Jego kolejną zaletą jest sterowanie dotykowe. Gładki panel nie tylko świetnie się prezentuje, ale też oznacza łatwość czyszczenia. Co więcej, okap Samsung wyposażony został w podwójny filtr odtłuszczający, który z powietrza wychwytuje również drobinki tłuszczu, dbając o to, by nie osadzały się one na kuchennej zabudowie. Ten nowoczesny model posiada także funkcję Bluetooth oraz możliwość zdalnego sterowania z wykorzystanie łączności Wi-Fi.

Jaki okap kominowy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here