Drewno, przynajmniej jeśli chodzi o elementy wykończenia domu, kojarzone jest raczej ze starym budownictwem. Mimo to, w dużych i nowoczesnych miastach, takich jak Warszawa czy Toruń, wciąż można spotkać okna drewniane. Obecne trendy, jeśli chodzi o architekturę czy aranżację wnętrz często wykorzystują drewno, jako ponadczasowy surowiec, który dodaje wnętrzom przytulnej elegancji. Jednak posiadając okna wykonane z drewna, musisz o nie odpowiednio dbać, aby zachowały swój estetyczny wygląd i trwałość. Poniżej kilka wskazówek, jak utrzymać je w dobrym stanie.

Okna drewniane – mycie szyb

Mycia szyb nie należy zaniedbywać. Brudne i zakurzone, będą psuły efekt wizualny nawet najpiękniejszych okien drewnianych. Myj szyby okienne przy pomocy specjalnego środka, który jest do tego przeznaczony oraz łagodnej ściereczki. Możesz także używać ręczników papierowych. Zwróć szczególną uwagę, aby skapująca woda nie pozostawiała po sobie brzydkich zacieków.

Okna drewniane – pielęgnacja profili

Poleca się myć całe okna przynajmniej dwa razy w roku. Podobnie jak w przypadku szyb, przyda ci się ponownie miękka ściereczka. Tym razem jednak poświęć więcej czasu na wybranie środka czyszczącego. Dobrze sprawdzi się łagodne mleczko do drewna. W żadnym wypadku nie wybieraj substancji ściernych, które mogłyby uszkodzić ramę. Czyszcząc okna drewniane unikaj też środków zawierających rozpuszczalniki, w przeciwnym razie możesz mieć problem z lakierem.

Okna drewniane – naprawa drobnych uszkodzeń

Nie da się uniknąć niewielkich uszkodzeń ramy okiennej, które na przestrzeni lat powstają w wyniku użytkowania. Ważne jednak, aby zadbać, żeby nie pojawiły się one już na samym początku, podczas montażu. Postaw na sprawdzonych fachowców lub skorzystaj z usługi montażu w firmie, w której wybierasz swoje okna drewniane. Tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/ znajdziesz dystrybutora, który oferuje nabywcom taką możliwość. Jeśli więc kupujesz okna, a twoim miejscem zamieszkania jest Toruń lub okolice, koniecznie to sprawdź. Jeśli natomiast chodzi o samodzielną naprawę profili drewnianych, to proste. Użyj papieru ściernego na uszkodzonym miejscu, a gdy stanie się gładkie, pomaluj farbą kryjącą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here