Każdemu marzy się swój domek, w którym będzie mógł wszystko sam zaaranżować. Wszystko wydaje się kolorowe do momentu, gdy trzeba o wszystkim decydować. Rynek jest tak obfity w różnego rodzaju produkty, że czasami bardzo ciężko podjąć decyzję o najlepszym wyborze. Przykładem mogą być baterie umywalkowe, które wydają się być dość proste, jednak rodzai ich jest dość sporo i przed zakupem warto się z nimi zaznajomić.

Baterie dwuuchwytowe

Są to najbardziej popularne baterie, które można spotkać w każdym starszym mieszkaniu. Są dwa pokrętła. Jedno odpowiada za zimną wodę, a drugie za ciepłą. Żeby ustawić odpowiednią temperaturę trzeba trochę nimi pokręcić, jednak w zamian otrzyma się klasycznie wyglądającą baterie umywalkową.

Baterie jednouchwytowe

Jest to połączenie dwóch uchwytów w jeden. Ruszając kurkiem poziomo/pionowo można ustawić ciśnienie wody, a w drugą stronę będzie ustawić odpowiednią temperaturę wody. W tym przypadku woda miesza się w środku przez co jedno pokrętło odpowiada za ustalenie ciepła wody.

Baterie samozamykające

Ten rodzaj jak sama nazwa wskazuje sam zamyka obieg wody. Uruchomienie odbywa się poprzez ludzką ingerencje, jednak po paru sekundach woda sama się wyłącza. Ten rodzaj baterii bardzo często wykorzystywany jest w obiektach publicznych, ponieważ ogranicza on zużycie wody i nie trzeba dotykać brudnego pokrętła.

Baterie elektroniczne

Włączają się i wyłączają, poprzez wiązkę podczerwieni. Jeśli podłoży się ręce, pod baterie to zaczyna lecieć woda. Gdy tylko się je wyjmie to obieg wody jest blokowany i nic nie leci. Jest to bateria, która wykorzystywana jest, także w miejscach publicznych i uczy ona świadomości na temat oszczędności, ponieważ system ten jest najbardziej ekonomiczny.

Podsumowując, wybór baterii łazienkowej zależy od wielu czynników. Jeśli będzie się chciało napełniać wodą np. czajnik to lepiej nie wybierać baterii samozamykającej albo elektronicznej. Warto przemyśleć wybór, ponieważ raz zakupiona rzecz może zaoszczędzić znaczą sumę pieniędzy przez lata użytkowania. A gdy już wybierzesz odpowiednią, koniecznie zajrzyj na: https://www.elements-show.pl/lazienka/armatura/baterie-umywalkowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here