Szafki szkolne – jak wybrać?

0
1345

Szafki szkolne to rodzaj mebli powszechnie wykorzystywanych w placówkach edukacyjnych, ale również na basenach, siłowniach oraz innych miejscach użyteczności publicznej. Jeśli zatem planujesz otworzyć firmę, która stawia na stałą współpracę z klientami lub też chcesz stworzyć przestrzeń osobistą swoim pracownikom, szafy szkolne to optymalny wybór. Sprawdźmy, czym charakteryzują się tego typu meble oraz na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę.

Do jakich celów wykorzystywane są szafki szkolne?

Meble te dopiero od niedawna są standardem w polskich szkołach publicznych. Przez wiele lat, tylko prywatne placówki mogły pochwalić się tym udogodnieniem dla uczniów. Szafki szkolne są wyposażone w liczne zakładki z uchylnymi drzwiami zamykanymi na kluczyk. Dzięki temu, właściciel pojedynczej zakładki dysponuje osobistą przestrzenią, w której może bezpiecznie przechować swoje rzeczy w miejscu pracy, szkole lub ośrodku użyteczności publicznej.

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze?

Na wstępie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego w zasadzie mają służyć szafki szkolne? Czy ma to być integralne wyposażenie szatni, w której przechowywane będą ubrania? A może chcemy stworzyć niewielkie zakładki na prywatne rzeczy pracowników? Tu pojawia się pierwsze kryterium, a zatem wielkość szafek. Od formatu zakładek zależy, co będzie można w nich przechowywać.
Kolejnym elementem jest wysokość szafek. O ile ze standardowych rozmiarów skorzystamy w przypadku osób dorosłych, o tyle szafki szkolne dla dzieci powinny być odpowiednio niższe, tak, aby uczniowie bez trudu mogli sięgnąć do klamki. Jest to rodzaj mebli segmentowych, a zatem możemy zestawić obok siebie zarówno szafki dla dorosłych, jak również dla młodszych użytkowników.
Ostatnim, bardzo istotnym elementem wyposażenia są zabezpieczenia. Każda przegroda szafki jest zamykana na kluczyk, który należy do tymczasowego właściciela. Warto postawić na renomowanego producenta, który oferuje swoim klientom wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne w przypadku miejsc użyteczności publicznych, w których właściciel ponowi odpowiedzialność za rzeczy skradzione klientom lub pracownikom.

Szafki szkolne

Wygląd szafek szkolnych ma duże znaczenie

Uwzględniliśmy już bezpieczeństwo oraz funkcjonalność szafek. Ostatnim kryterium powinien być dla nas wygląd szafek szkolnych. Są one wykonane z metalu i standardowo możemy liczyć na odcienie białego oraz szarego. Dobry producent pozwala jednak klientom na wybór dowolnych wariantów kolorystycznych, spośród palety RAL. Dzięki temu, znacznie łatwiej można wkomponować zakupione meble do obowiązującego wystroju i aranżacji wnętrza.

Gdzie możemy pozyskać solidne szafki szkolne?

Chcesz zaopatrzyć swoje biuro lub firmę usługową w nowoczesne i eleganckie szafki szkolne? W takim razie zapoznaj się z ofertą dostępną w tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/meble-szkolne-szafki-szkolne/. To uznany dostawca solidnych mebli metalowych, które znajdują zastosowanie w biurach, budynkach administracyjnych, a także miejscach użyteczności publicznej. Bez trudu wybierzesz tu meble dostosowane do swoich potrzeb i dostępne w przystępnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here