Wanna jest nieodłącznym elementem wyposażenia wielu naszych łazienek. Podczas remontu lub urządzania nowej łazienki, warto więc w szczególności zadbać o ten element, który ma służyć zarówno higienie, jak i komfortowi. Nowoczesna i wygodna wanna może bowiem przybrać wiele różnych kształtów.

Wanna wolnostojąca czy ustawiona pod ścianą?

Pierwsza decyzja, która musi zostać podjęta, dotyczy tego, gdzie zostanie ustawiona wanna. Istnieją dwa jej zasadnicze typy: wanny wolnostojące oraz wanny ustawione pod ścianami. Pierwsze z nich szczególnie dobrze sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których mogą zostać ustawione na środku, z możliwością wejścia do nich ze wszystkich stron. Prezentują się bardzo elegancko i sprawiają, że całe pomieszczenie przybiera luksusowego charakteru.

Drugim typem są wanny, które ustawiamy pod ścianą. Mogą być zarówno proste, które z łatwością można dopasować do każdego pomieszczenia, jak i narożne. Ten drugi typ świetnie sprawdza się między innymi tam, gdzie mamy nietypowy kształt łazienki i chcemy jak najbardziej ją zoptymalizować, aby uzyskać więcej miejsca.

Miejsce do siedzenia

Jedną z opcji, która może spodobać się wielu osobom, jest możliwość zainstalowania wanny z wyprofilowanym miejscem do siedzenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale między innymi w domach, w których mieszkają osoby starsze oraz dzieci, ponieważ pomoże im zająć dogodne, bezpieczne miejsce podczas kąpieli.

Wyprofilowane miejsce do siedzenia często znajduje się w wannach narożnych, które dzięki swojemu profilowi są większe, a zatem siedzisko nie zmniejsza ich powierzchni. W efekcie każdy może w nich przybrać najbardziej dogodną pozycję, czy to siedzącą, czy też leżącą.

Odpowiednia bateria do każdej wanny

Kolejnym elementem wyposażenia, na który należy zwrócić szczególną uwagę, jest bateria wannowa. Do każdego typu wanny powinna zostać dopasowana indywidualnie, aby jak najlepiej spełniała oczekiwania użytkowników.

W przypadku wanny wolnostojącej bateria przybiera kształt oddzielnego urządzenia, które łatwo można umiejscowić w oczekiwanym punkcie. Z kolei w przypadku wanien dostawionych do ściany, najczęstszym wyborem jest bateria, którą umieszczamy w ścianie, na odpowiedniej wysokości nad brzegiem wanny. Powinna być wystarczająco długa, by swobodnie się nad nią znalazła, a jednocześnie nie przeszkadzała. Warto zadbać również o odpowiednią wysokość jej ustawienia, aby sięgnięcie do niej z każdej pozycji było łatwe.

Wanna z parawanem i funkcją prysznica?

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować w nowoczesnej łazience, jest umieszczenie nad wanną parawanu, który nada jej funkcję prysznica. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z łatwością zabezpieczyć przestrzeń łazienki przed nadmiarem wody, który mógłby się wylać podczas kąpieli. Jest to funkcjonalna i atrakcyjna propozycja szczególnie dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na umiejscowienie zarówno wanny, jak i prysznica w łazience, a chciałyby korzystać z obu tych rozwiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here