Nowoczesne materiały budowlane są popularne i często poszukiwane przez klientów. Wszystko zależy od inwestora i wizji budynku stworzonego przez architekta. Mamy tu materiały głównie i złożone z ceramiki lub wyrobów betonowych. Do ich wykonania należy użyć skomplikowanych technologii i dużej ilości energii. Generują też odpady i problemy z ich utylizacją.

Wpływ domów drewnianych na otoczenie.


Po drugiej stronie są technologie i materiały naturalne. Drewno i elementy z różnych gatunków drzew. To surowce ekologiczne wytwarzane przez wycinkę drzew. Są w pełni ulegające rozkładowi oraz nie powodują tworzenia odpadów. To sprawia, że obiekty tak budowane nie będą obciążeniem dla środowiska naturalnego. A jak wpływają na mieszkańców? Użytkując taki budynek, mamy pewność, że będzie w nim panowała odpowiednia wilgotność, ponieważ takie ściany oddychają i są doskonałym izolatorem.
Podczas budowy 
domy z drewna całoroczne nie wymagają niszczenia otaczającego terenu na potrzeby maszyn budowlanych i dojazdu środków transportu. Dom w elementach przywożony jest na budowę i montowany w ciągu kilku dni. Taka inwestycja może być wykonywana nawet w trudno dostępnych lokalizacjach.


Nowoczesne wnętrze tradycyjnego domu.


Współcześnie budowane domy drewniane pod klucz posiadają wszystkie udogodnienia i instalacje wymagane przez inwestorów. Już na etapie projektowania są wprowadzone informacje, gdzie należy je poprowadzić. Gotowy budynek po montażu posiada wszystkie podłączenie i instalacje zmniejszając ilość pracy potrzebną do adaptacji pomieszczeń. Wyposażenie takiego budynku w źródło ciepła i izolację termiczną każdego połączenia elementów pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania i użytkowania. Po zamontowaniu na fundamentach szkieletu budynku inwestor sam decyduje jakie wykończenia zostaną zastosowane. Połączenie naturalnej bryły drewnianego domu z nowoczesnymi dodatkami takimi jak okna i drzwi hermetyczne poprawiają komfort użytkowania i znacząco wpływają na wielkość kosztów, jakie musimy wydać na użytkowanie. Dodatkowo stosowane są obecnie zabezpieczenia przed szkodnikami drewna i pożarem. W ten sposób obiekty drewniane mogą konkurować z budownictwem betonowym.

Ciekawa oferta dla inwestorów indywidualnych wynikająca z mody na budownictwo drewniane pozwala na zwiększenie oferty, jaka mogą zaprezentować firmy budowlane. Obiekty z drewna są ekologiczne i ekonomiczne w użytkowaniu oraz tworzą naturalny mikroklimat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here