Zarówno urządzanie nowych wnętrz i pomieszczeń jak też dokonywanie remontu w starych to zadanie czasochłonne i dość trudne dla przeciętnej osoby. Wymaga bowiem wykazania się kreatywnością oraz pomysłowością jeżeli chcemy osiągnąć naprawdę ciekawy efekt. Zakup mebli, rozplanowanie przestrzeni czy też wybór dodatków jest nawet do przełknięcia. Często jednak pojawia się problem, gdy nadchodzi decyzja związana z wyborem konkretnych rozwiązań co do wyglądu ścian. Czy lepsza jest tapeta czy farba? Postawić na jasne czy ciemniejsze kolory, jednolite czy wzorzyste? A co z dodatkami? Zdjęcia, obrazy czy naklejki? A może inne ozdoby na ścianę? Takie pytania nurtują większość z nas. Poniżej postaramy się, więc wspólnie rozwiać wszelkie wątpliwości i odkryć pewne inspiracje.

Prostota, minimalizm i „to coś”

Ściany mieszkania czy domu jak też konkretne ściany danych pomieszczeń to przestrzenie, które w dużej mierze wpływają na ogólny wygląd i styl wnętrz. Stąd też dobór kolorów do innych dodatków czy też postawienie na określone stylizacje jest bardzo ważny. Aktualnie największym hitem i trendem w urządzaniu mieszkań jest styl minimalistyczny i prosty. Oznacza to, że wszelkie dodatki, ozdoby na ścianę, elementy wykończenia w tym właśnie i wykończenie ścian przedstawiają bardzo prostą i raczej zimną formę. Nie ma tu oczywiście nakazów i zakazów w zakresie materiałów, więc zarówno malowanie jak i tapetowanie jest mile widziane. Stawia się dzisiaj jednak na jasne barwy lub też chłodniejsze odcienie takie jak szarość, grafit, czerń, biel, écru czy też podobne. Często można także zauważyć, że w pomieszczeniach pojawiają się konkretne rodzaje ozdób na ścianę takie jak na przykład wzorzyste tapety kładzione w określonych miejscach – na przykład na szerokość łóżka w sypialni, w okolicy kominka, kącika telewizyjnego itp. Chodzi tu o tak zwaną strefowość czyli wydzielanie konkretnych stref za pomocą ozdobnych tapet czy naklejek ściennych.

Obrazy, zdjęcia i inne dodatki ścienne

Prostota i minimalizm, które królują dzisiaj w aranżacjach wnętrz nie oznaczają oczywiście, że nie powinno się wykorzystywać pewnych ozdób na ścianę. Gustowne obrazy czy niesamowicie modne kanwy ścienne jak najbardziej pasują do nowoczesnych stylizacji mieszkań, domów, biur czy innych pomieszczeń. Nie można jednak przesadzać. Jeżeli chcemy zdecydować się na ciekawy obraz pomalujmy ściany na jednolity kolor i zrezygnujmy w tym miejscu z wzorzystych tapet. Chodzi o to, aby całość czyli ozdoby na ścianę oraz cała stylizacja ścian i pomieszczenia współgrały ze sobą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here