A co, gdyby zamiast stołu czy szafki poskładać sobie z gotowych elementów cały dom? Dzisiaj jest to całkowicie możliwe! Domy z prefabrykatów już jakiś czas temu wkroczyły na polskie podwórka i zyskują na popularności. Dowiedz się, na czym polega ta technologia oraz czym różni się od tradycyjnych metod.

Czym charakteryzuje się budownictwo prefabrykowane?

Budowa domu kojarzy się ze żmudnym procesem, trwającym długie miesiące a nawet lata. Czas i koszty często ulegają po drodze nieplanowanemu zwiększeniu. Na szczęście można ominąć tego typu niespodzianki.

Dom z prefabrykatów to dom zbudowany przy zastosowaniu jak najefektywniejszych metod. Elementy budynku produkuje się w fabryce, a następnie zawozi na miejsce budowy. Tam ekipa budowlana składa je według określonego schematu. Dokładny harmonogram procesu sprawia, że cena jest z góry ustalona i nie ulega zmianom.

Czas budowy

Produkcja elementów to najkrótszy etap, trwający zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni.

Montaż do stanu surowego to około 3 miesiące pracy, a już pół roku od rozpoczęcia budowy dom powinien być gotowy do zamieszkania. W przypadku zawarcia kompleksowej umowy nie trzeba przejmować się poszczególnymi etapami, gdyż całym procesem zajmuje się jeden wykonawca.

Niekwestionowaną zaletą budownictwa prefabrykowanego jest brak ograniczeń pogodowych, dzięki czemu prace mogą trwać nieprzerwanie o każdej porze roku.

Brzmi tanio, ale czy solidnie?

Budowa domu z prefabrykatów jest relatywnie niedrogą opcją. Czy oznacza to, że taki dom będzie mniej solidny od tradycyjnego? Zdecydowanie nie!

Przewagą prefabrykatów jest to, że produkowane są w kontrolowanych warunkach, za pomocą zaawansowanych maszyn. Dzięki temu są wykonywane z najwyższą precyzją, trudną do osiągnięcia utartymi metodami. W efekcie można mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować.

Z tego samego względu jest to opcja dla zdecydowanych, ponieważ po rozpoczęciu produkcji nie można już wprowadzać do projektu poprawek.

Funkcjonalnie i z fantazją

Dom z prefabrykatów nie musi być nudny i powtarzalny. Projekty bowiem są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów.

Budownictwo prefabrykowane jest szczególnie przyjazne takim technologiom, jak domy pasywne czy energooszczędne, wiążące się z potrzebą najwyższej precyzji.

Dzięki nowoczesnym technologiom okazuje się, że nawet budowa domu może być niesamowicie prosta.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here