Bezsenność jest problemem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Niestety wielu z nas nie ma jednorazowych problemów z zaśnięciem, lecz niemal codziennie przewraca się z boku na bok, próbując zasnąć, a efektów nadal nie ma. Skutki takiego stanu mogą być naprawdę poważne i czasami wymagają podjęcia skutecznego leczenia. Jednak nim zdecydujecie się na wizytę u lekarza, bądź też nim sięgnięcie po środki farmakologiczne, koniecznie spróbujcie naszych rad. Już teraz pomyślcie nad zmianą pościeli na bawełnianą.

W czym tkwi problem?

Na samym początku warto zastanowić się, od kiedy występuje problem, a ponadto kiedy się nasilił. Być może na taki stan rzeczy ma wpływ stres, a dokładnie jego nadmiar. Bezsenność jest zespołem towarzyszącym także w chorobach psychicznych typu depresja oraz nerwica. Wtedy konieczne jest podjęcie właściwego leczenia, które może obejmować farmakoterapię, ale także psychoterapię. Jednak czasami problemy z bezsennością wynikają z bardziej lekkich, a wręcz prozaicznych przyczyn. Jeżeli macie problem także z wysypianiem się, a dodatkowo budzicie się z bólami różnych , to być może czas pomyśleć o nowym materacu. W takiej sytuacji sprawdzają się te twardsze. Istotne znaczenie ma także sama pościel. Bywa, że ta wykonana z tworzyw sztucznych jest zwyczajnie niekomfortowa. Dlatego zdecydowanie lepszym wyborem są pościele bawełniane. Otóż pozwalają one skórze oddychać i są bardzo miękkie. Warto jeszcze podkreślić, że pościel bawełniana sprawdzi się zarówno latem, jak i jesienią, a nawet zimą, zatem można uznać ją za całoroczną.

Babcine sposoby na bezsenność

Liczenie owiec może doprowadzać do szewskiej pasji. Możemy liczyć i liczyć, a sen nadal nie przychodzi, co z kolei powoduje zmęczenie. Dlatego taki sposób absolutnie się nie sprawdza. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone sposoby babcine, które przekazywane są z pokolenia na pokolenia. Niektórzy uważają je za bardzo skuteczne, a inni wręcz przeciwnie. Oczywiście nie można mieć 100% pewności, że zadziałają, ale na pewno warto spróbować. Otóż polecamy Wam przed spanie wypić kubek ciepłego mleka. Warto jeszcze dodać szczyptę cynamonu, który ma działanie relaksacyjne, a ponadto mleko z cynamonem smakuje obłędnie. Możecie jeszcze spróbować wypić filiżankę miętowej herbaty. Wbrew pozorom nie tylko melisa ułatwia zasypianie, ale także mięta, a dodatkowo świetnie działa na układ trawienny. Jak można się domyślić także herbatka z melisą jest wskazana, przy czym pamiętajcie, aby nie sprawdzać wszystkich sposobów na raz.

O której jesz ostatni posiłek?

Przyczyną problemów z zasypianiem jest często także dieta, która jest ciężkostrawna, ale i bardzo kaloryczna. Dlatego jeżeli wasz jadłospis jest bogaty w jedzenie pełne tłuszczu bądź też jedzenie śmieciowe, to czas najwyższy na zmianę. Otóż posiłki powinny być lekkostrawne i bogate w warzywa. Dodatkowo absolutnie nie można chodzić spać bardzo najedzonym, gdyż rzeczywiście będzie się mieć spore problemy z zaśnięciem. Ostatni posiłek należy jest około 4 godziny przed pójściem spać i jak można się domyślić powinien być on lekki. Warto dodatkowo wyeliminować nadmiar cukru z diety, gdyż może powodować on senność w ciągu dnia, a bezsenność w nocy.

Odstresuj się – to ważne!

Przyczyną problemów ze snem jest także nadmiar stresu. Oczywiście stresu nie można całkowicie wyeliminować z życia, natomiast można sobie z nim radzić. Na stres najlepsza jest aktywność fizyczna. Dlatego przed snem warto trochę poćwiczyć, bądź także udać się na jogging. Jeżeli nie możecie wyeliminować źródła stresu, to przynajmniej postarajcie sobie z nim radzić, a ruch w tym pomaga, podobnie jak relaksacyjne masaże. Polecamy Wam także kąpiel i zastosowanie aromaterapii.

Bezsenności nie można bagatelizować, gdyż wpływa na jakość życia i jego standard. Dlatego powinniście spróbować naszych rad, które mogą być dla Was bardzo przydatne. Jeżeli poza bezsennością macie jeszcze obniżone samopoczucie bądź też nie odczuwanie radości życia, to absolutnie nie ma na to czekać i najlepiej od razu udać się do specjalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here