Dekoracyjne zastosowanie betonu

0
1802

Estetyka wystroju wnętrz opiera się w dużym stopniu na prostocie oraz harmonii, jaką można osiągnąć, łącząc ze sobą różne elementy w odpowiednich proporcjach. Jednym z uniwersalnych materiałów wykończeniowych jest beton architektoniczny, którego różnorodność umożliwia wybranie odpowiedniego produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Surowy i zimny wygląd betonu jest wysoce ceniony w architekturze i pozwala na stworzenie nowoczesnych wnętrz o industrialnym charakterze. To ujęcie designu zyskało już wśród projektantów loftów miano klasycznego.

Dekoracyjne płyty betonu charakteryzują się surowym designem oraz ogromem zastosowań. Ich neutralny wygląd nie definiuje z góry całego projektu, dzięki czemu stanowią one doskonałą bazę do dalszej aranżacji. Warto jest zwrócić również uwagę na niepowtarzalność każdego materiału dekoracyjnego wytworzonego z betonu. Płyty o tym samym natężeniu koloru będą nieznacznie różniły się strukturą wzoru. Zwiększy to indywidualny charakter wystroju pomieszczenia i pozwoli uniknąć niepożądanego wrażenia powtarzalności i sztuczności.

Jako świetny materiał podłogowy sprawdzi się natomiast nowoczesny beton artystyczny, Ten materiał doskonale kryje powierzchnię i wykazuje wysoką wodoodporność oraz wytrzymałość. Dzięki tym właściwościom najczęściej wykorzystywany jest do pokrycia podłogi wszędzie tam, gdzie narażona jest ona na częsty kontakt z wodą, czyli przede wszystkim w kuchni i w łazience. Brak konieczności kładzenia fug dodatkowo ułatwia utrzymanie powierzchni betonu artystycznego w czystości.

Dodatkową alternatywą dla płyt betonu architektonicznego może być zdobywający coraz większą popularność beton dekoracyjny. Ten tynk mineralny umożliwia stworzenie imitacji surowego betonu. Łatwy do użycia tynk pozwoli stworzyć unikalny wzór na ścianie i na suficie, na który składały się będą przebarwienia oraz wżery. Dekoracyjny tynk może być używany na podłożach cementowych i cementowo-wapiennych. W grę wchodzi również możliwość przykrycia płyt gipsowo-kartonowych, co zdecydowanie ułatwia aranżację wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here