Domy modułowe stają się coraz bardziej popularne nad Wisłą. W dobie rosnących cen mieszkań wydają się dobrą alternatywą dla miejsca do zamieszkania, szczególnie dla młodych osób, które nie potrzebują od razu dużego domu czy mieszkania. Jeśli w rodzinie pojawią się dzieci dom można rozbudować i dostosować do swoich potrzeb dzięki modułowej budowie. Pierwotny wkład własny przy budowie tego typu domów jest dużo niższy niż w przypadku gdy klient chciałby budować gotowy 120 m2 dom. Często również przedsiębiorcy interesują się takim rozwiązaniem przy budowie małych biur, w ramach powiększania firmy można powiększyć budynek. W Polsce co najmniej kilkanaście firm zajmuje się przygotowaniem i budową i takich domów.

Dom modułowy

Dom modułowy jest konstrukcją, którą możemy sami zaprojektować poprzez składanie ze sobą kolejnych modułów na takiej samej zasadzie jak domki z klocków w dzieciństwie. Domy takie różnią się wykonaniem w zależności od producenta. Niektórzy przywożą na działkę gotowy produkt z wykończonymi ścianami i położonymi instalacjami, który jest gotowy do zamieszkania. W konstrukcjach oferowanych przez producentów jeden moduł najczęściej stanowi jeden pokój.

Dom modułowyDzięki temu możemy na początek zamówić jedynie „salon z kuchnią” i łazienkę z sypialnią, a nawet wszystko w jednym. Moduły są zbudowane w taki sposób, że można łączyć je zarówno w pionie jak i w poziomie. Można w ten sposób, dzięki szerokiej gamie wariantów, zbudować dom, lokal usługowy czy nawet budynek użyteczności publicznej. Inni producenci przygotowują dla każdego z klientów indywidualny projekt. Zwiększa to koszty przygotowania inwestycji, ale produkt będzie idealnie dopasowany do potrzeb klienta, wraz z uwzględnieniem przyszłych wariantów rozbudowy. Domy modułowe nie są nowym polskim pomysłem.

Od lat takie konstrukcje są budowane w Stanach Zjednoczonych jak i w innych częściach świata

Pierwotnie były właśnie budowane w Ameryce. Amerykanie zawsze lubili budować duże domy na przedmieściach miast. Jednak po nadejściu kryzysu finansowego wielu z nich nie mogli sobie na to pozwolić. Nie chcieli jednak rezygnować z mieszkania na przedmieściach w domu. Tak pojawił się pomysł domów modułowych, który później zyskał na popularności i rozlał się na cały świat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here