Domy do remontu mogą okazać się bardzo dobrą inwestycją dla każdego. Coraz bardziej popularne w Polsce stało się kupowanie takich domów, samodzielne ich remontowanie i następnie sprzedawanie nieco drożej.

Domy do remontu

Domy do remontuWarto zdawać sobie sprawę z tego, że dom w bardzo złym stanie technicznym jest wystawiany za znacznie niższą cenę, niż domek wyremontowany. Z racji tego, że ludzie chcą się pozbyć takich nieruchomości, to wystawiają je na sprzedaż za grosze tak naprawdę. Tylko że po zrobieniu odpowiedniego remontu wartość nieruchomości znacznie wzrasta. Ostatecznie więc cena zakupu takiej nieruchomości wraz z kosztami remontu jest znacznie niższa, niż cena za jaką taki domek można następnie sprzedać. Ostatecznie więc można na tym zarobić kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy. Dobrym sposobem jest też szukanie nieruchomości licytowanych przez komornika. Tam również bardzo często można kupić nieruchomości w kiepskim stanie technicznym do remontu za grosze.

Oczywiście taka inwestycja wymaga czasu i posiadania zaplecza finansowego. Jeżeli już się to ma to wystarczy znaleźć sprawdzoną firmę budowlaną i brać się za wykonanie remontu. Zazwyczaj domy do remontu nie cieszą się wysokim popytem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile wynoszą koszty remontu, a poza tym nikt nie chce tracić swojego czasu na wykonywanie remontów.

Jak znaleźć tani dom do remontu?

Takich nieruchomości można znaleźć więc bardzo dużo. Oczywiście na oględziny takich nieruchomości warto wybierać się z kimś kto się zna na budownictwie. Czasem może być tak, że dom wydaje się że jest w dobrym stanie technicznym i że koszty remontu będą niewielkie a w rzeczywistości żadne instalacje są niepowymieniane, a ściany jedynie częściowo wykończone i wymalowane. Patrząc na takie ogłoszenie trzeba sobie przekalkulować ile wyniesie nas remont takiego mieszkania i ile on może być warto po zrobieniu remontu. Dopiero jeżeli sprawdzimy, że taka inwestycja jest opłacalna, to możemy zdecydować się na kupno takiej nieruchomości. Należy również sprawdzić, czy taka nieruchomość nie jest obciążona jakimiś ograniczonymi prawami rzeczowymi. Ważne jest, aby na nieruchomości nie ciążyła jakaś służebność osobista, ani hipoteka, ponieważ prawa te przechodzą wraz z zakupem nieruchomości na kolejnego jej właściciela.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here