Jeśli przymierzasz się do zbudowania własnego zacisza w postaci domu dla swojej rodziny, to na pewno warto będzie bliżej przyjrzeć się konstrukcji, według której budowane są domy kanadyjskie. Takie domy najczęściej budowane są w krajach przybliżonych klimatem do Polski, czyli w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich czy właśnie Kanadzie, skąd też pochodzi nazwa.

Domy kanadyjskie

Domy kanadyjskieKonstrukcja lekkiego szkieletu wykonywana jest głównie z desek drewnianych, a ich pozytywnych zalet nie trzeba przedstawiać nikomu. Sam szkielet jest stawiany z drewnianych słupków i nie zależnie jaki ich rozstaw wybierzemy, między każdym słupkiem musi być identyczny odstęp nieważne czy w danej linii ma pojawić się okno, czy też nie. Jeżeli chodzi o kwestię ocieplenia, która jest zastosowana w kanadyjskiej budowli, to tutaj nie pojawia się już ocieplenie styropianowe ze względu na nierówności, które mogą powstać na drewnie, a jak wiadomo, styropian jest sztywnym materiał, więc mógłby zostać połamany przy próbach dopasowania do szkieletu i w zamian stosowana jest wełna mineralna, która wbrew opiniom nie jest wcale gorszym izolatorem ciepła.

Czemu zawdzięcza takie budownictwo popularność za oceanem?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlaczego w domy kanadyjskie za poziomem morza osiągnęły tak duży sukces, ponieważ posiadają ogrom pozytywnych zalet. Przedstawiamy kilka z nich:

Trwałość – dzięki zastosowaniu dobrej jakości drewna, w Polsce najczęściej jest to świerk, kanadyjskie wersje domów są niezwykle trwałe i przy doborze odpowiednich fachowców są w stanie przetrwać dziesiątki lat, przez co rzadko wymagają jakichkolwiek napraw.

Temperatura — jeżeli zostaną użyte odpowiednie materiały wysokiej jakości, taki dom w lecie nie będzie zbierał za dużo ciepła a w zamian, w zimie sytuacja będzie wyglądała na odwrót, przez co oszczędzimy też koszty związane z ogrzewaniem.

Konstrukcja — jest to czynnik będący zaletą, głównie dla inwestorów, ponieważ, dzięki prostej budowie szkieletu bardzo szybko można taką konstrukcję wybudować.

Niestety, pomimo że takie rozwiązanie posiada naprawdę wiele dobrych cech, niewielka ilość osób się na nie decyduje ze względu na przywiązanie do tradycyjnego murowanego rozwiązania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDom za 150 tys
Następny artykułDom parterowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here