Przekonanie, że w końcu trzeba iść na swoje nie powinno nikogo dziwić. Kupno mieszkania czy domu to obecnie dla większości ludzi priorytet. Na tyle duży, ze państwo postanowiło wspomóc, zwłaszcza tych zainteresowanych kupnem mieszkania, poprzez rządowe dotacje.

Pytanie jednak brzmi – co opłaca się bardziej? Kupno mieszkania czy domu? Obecnie mówi się, że jest to podobny koszt. Niestety, dotyczy to samego faktu wybudowania domu z kupnem mieszkania – należy pamiętać, że do postawienia domu niezbędna jest działka, którą również trzeba przygotować pod sprzedaż. Przede wszystkim dotyczy to fundamentów, ale też przygotowania terenu pod budowę.

Dom za 150 tys

Mimo wszystko, mając do wyboru: dom za 150 tys czy mieszkanie za 150 tys. wiele osób zastanowi się nad zakupem pierwszego. Własny dom ma wiele zalet – przede wszystkim, sąsiedzi nie są tuż za ścianami – a więc jest dużo spokojniej. Kolejną wadą własnego domu jest fakt posiadania ogrodu, a więc miejsca gdzie można odpocząć czy urządzić grill. Własny dom za 150 tys to jednak nie tylko wygody, do obowiązków należy dopisać przede wszystkim dbanie o całość – nie tylko pomieszczeń, ale też elewacji czy podwórza.

Dom za 150 tysW przypadku mieszkania sprawa jest trochę inna. Do zalet należy zaliczyć lokalizację – często bardzo blisko centrum. Mieszkańcy mieszkań w blokach przejmują się też w głównej mierze wyłącznie tym, jak mieszkanie wygląda w środku – za elewację i klatkę schodową odpowiada spółdzielnia, która pobiera opłatę remontową w czynszu. Problemem mogą być uprzykrzający życie sąsiedzi, jednak tutaj zależy od samych sąsiadów. Sezon grzewczy może być uruchamiany różnie w różnych dzielnicach – czasami to również może wpływać na negatywną ocenę mieszkania w blokowisku.

Mieszkanie w bloku czy dom za 150 tys? Właściwie można powiedzieć, że jest to rzecz przede wszystkim gustu. Warto więc zastanowić się nad własnymi potrzebami i na ich podstawie dokonać wyboru co do miejsca, w którym, bardzo możliwe, spędzimy resztę swojego życia. Czy będzie to dom czy mieszkanie – na pewno każdy będzie zadowolony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here