Marząc o własnym domu, musimy już na samym początku podjąć szereg niezmiernie istotnych decyzji dotyczących tak ważnych kwestii jak to czy będzie to dom parterowy czy piętrowy, czy poddasze będzie użytkowe czy tez raczej pozostanie typowym stryszkiem na tzw. ,,tegesy” i ,,przydasie”. Jeżeli chcesz nieco zaoszczędzić, to zamiast piętowego lokum, swoją uwagę możesz skierować na domy parterowe z poddaszem. One również mogą spełnić twoje oczekiwania.

Domy parterowe z poddaszem

Domy parterowe z poddaszemProjektów w tej kategorii jest naprawdę bardzo dużo i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Użytkowe poddasze zamiast pełnego piętra to jednak konieczność pogodzenia się z tym iż w pomieszczeniach na górnym poziomie będziemy mieli skosy, co nieco ograniczy możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Ponadto nie unikniemy schodów, które stanowią pewne niebezpieczeństwo dla małych dzieci oraz niedogodność dla osób starszych. Jednak oszczędzimy na kosztownych materiałach, oraz optymalnie wykorzystamy kubaturę budynku, wykorzystując poddasze do celów mieszkalnych. Dom parterowy z poddaszem użytkowym, to także nieco tańsze rozwiązanie od domu piętrowego, ale oszczędności nie są zbyt duże.

Taniej co prawda zapłacimy za materiały ścian, ale konieczne będzie wygospodarowanie pomieszczenia na różne rzeczy, które zwykle trzymamy na strychu jak np. sezonowe ubrania czy wyposażenie sportowe. Strych wykorzystany na cele mieszkalne to dobry pomysł ale musimy być do niego przekonani na 100%. Musimy zdać sobie sprawę ze wszystkich wad i zalet takiego rozwiązania. Popytać innych użytkowników tego typu budynków czy też poczytać fachowe opinie w internecie.

Jak przygotować się do inwestycji?

Do każdej inwestycji należy się bardzo poważnie przygotować. Nie inaczej jest z budową domu. Dom parterowy z poddaszem czy bez ? Może jednak piętrowy. Podpiwniczony czy bez piwnicy? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć na długo przed rozpoczęciem prac. Jeżeli jednak wszystko dokładnie zaplanujesz, przypilnujesz na każdym etapie budowy zarówno wykonawców jak i kosztów, to efektem będzie pięknie wykończony, efektowny dom, zadbany nowoczesny ogród a przede wszystkim zadowolona rodzina, spędzająca czas na świeżym powietrzu. Jeżeli naprawdę jesteście zdecydowani na własny dom, to domy parterowe z poddaszem mogą być naprawdę dobrym wyborem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here