Któż z nas nie marzył o swoim domku na drzewie rodem z amerykańskich filmów familijnych, gdzie grupa dzieciaków buduje swoją twierdzę. Domek na drzewie to symbol beztroski i odwagi. Przecież noc w takim miejscu to wielkie wyzwanie i udowodnienie męstwa. Jest w tym też coś bajecznego, śpiew ptaków, hukanie sowy i przelatujące między koronami drzew nietoperze. Nad głową migoczą gwiazdy, a brak sztucznego światła sprawia, że można wyszukiwać i nazywać poszczególne konstelacje gwiazd. Żeby wejść do takiego domku trzeba się do niego wdrapać, jeśli ktoś ma lęk wysokości, może to być nie lada wyczyn. Czy jest coś bardziej egzotycznego w dzisiejszych czasach?

Domy w drzewach

Domy w drzewachJeśli całe życie mieszkałeś na osiedlu, gdzie nie było odpowiedniego drzewa do zasiedlenia, a marzyłeś o takim miejscu, to możesz to marzenie spełnić właśnie teraz. Kolejne wakacje możesz zaplanować inaczej. Domy w drzewach są teraz popularną formą agroturystyki. Ludzie są coraz bardziej wymagający, przesyceni drogimi i luksusowymi hotelami i apartamentami coraz częściej szukają nowości i unikalnych wrażeń. Właśnie dla nich stworzono schroniska i ośrodki w koronach drzew. Wykupując wczasy w koronach drzew możesz zafundować sobie i swojej rodzinie naprawdę fascynujący czas i przeżycie. Ośrodki położone w takich miejscach są nietypowe, ludzie odpoczywają, są bliżej natury. Kontakt z przyrodą wpływa kojąco na układ nerwowy, obniża stres i relaksuje.

Jak buduje się domy na drzewach?

Domy w drzewach są zbudowane z naturalnych elementów, głównie z drewna, wyposażone są bardzo dobrze. Niektóre z nich czynne są całą dobę. Jeśli rozkochasz się w takim miejscu zawsze możesz zdecydować się na budowę takiego domu. W naszym kraju od niedawna można kupić projekt takiego domu, następnie zbudować i… mieszkać. Wydaje się to ekstremalne, ale nie brakuje chętnych na tak radykalną zmianę swojego życia. Wielu z nas głęboko marzy o ciszy i spokoju, pragnie budzić się rano i oddychać czystym powietrzem. Domy wydają się być ciasne i małe, ale to jedynie złudzenia, projekty dostosowane są do potrzeb indywidualnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here