Rynek nieruchomości od lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Wiele osób decyduje się na zakup własnego lokum, czy to za gotówkę, czy to za kredyt. Co ciekawe, o ile jeszcze kilka lat temu, młodzi ludzie woleli kupować mieszkania w blokach, o tyle teraz coraz częściej wybierają oni życie poza miejskim hałasem. Wiele par decyduje się zakupić domy szeregowe, zlokalizowane pod miastem lub w małej wsi.

Domy szeregowe

Domy szeregoweNa pewno jest to rozwiązanie dla ludzi posiadających prawo jazdy i swój samochód. Rzadko kiedy podmiejskie tereny są dobrze skomunikowane z miastem, w którym większość tychże osób pracuje. Domy szeregowe to dobre rozwiązanie dla młodych, których nie do końca stać jeszcze na własny dom jednorodzinny. To coś przejściowego pomiędzy większym mieszkaniem w bloku a własnym jednorodzinnym domkiem. Oczywiście, warto zaznaczyć, że domy szeregowe zlokalizowane pod miastem bardzo często są nawet tańsze niż mieszkanie w nowoczesnym budownictwie. To celowy zabieg deweloperów, którzy tym samym przyciągają młodych ludzi do zamieszkania na podmiejskich osiedlach. Domy szeregowe, jak każde rozwiązanie, posiadają swoje wady i zalety. Na pewno ogromną zaletą jest duża swoboda i przestrzeń mieszkalna.

Tego typu domy posiadają zazwyczaj jedno lub dwa piętra. Na paterze ma się salon z kuchnią, nierzadko garaż oraz mały pokój i toaletę. U góry znajdują się pokoje gościnne, sypialnia, pokoje dzieci i łazienka. Na pewno większość mieszkańców tego typu budownictwa powie, że dużą zaletą jest oddzielenie części dziennej od sypialnianej. Nawet jeśli wpadną do nas niespodziewani goście, rzadko kiedy korzystają oni z góry domu, gdzie może często być bałagan.

Przydomowy ogródek

Kolejną zaletą jaką mają domy szeregowe jest ogródek. Nie jest on zazwyczaj duży, raczej są to małe poletka, które można jednak ciekawie zorganizować. Domy szeregowe mają często również podjazd, na którym swobodnie zmieszczą się dwa samochody. To super rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ dzieci mogą całe dnie szaleć w ogródku, w którym można zorganizować dla nich nawet mini plac zabaw – wstawić huśtawkę, piaskownicę czy zjeżdżalnie. W okresie letnim na ogródku postawić można basen lub zorganizować przyjęcie dla znajomych z małymi dzieciakami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here