Dom modułowy, rustykalny, drewniany, holenderki, kanadyjski to różne metody budowania własnej posiadłości. Każda z nich ma charakterystyczne dla siebie cechy oraz tworzona jest w odpowiedni dla siebie sposób. Materiały, z których tworzone są budowle, są odmienne i określone do każdego stylu. Jednym z nowocześniejszych i innowacyjnych metod budowania są domy z keramzytu.

Domy z keramzytu

Domy z keramzytuKeramzyt to lekki materiał, tworzony z gliny, która jest wypalana w bardzo wysokiej temperaturze. Tworzone są z niej małe kawałki kulek, które pod wpływem ciepła powiększają swoją objętość. Każda z kulek pokryta jest powłoką ceramiczną, co stanowi odpowiednią izolację. Z tych elementów tworzone są prefabrykaty, które stanowią gotową część szkieletu. Dzięki takiej technologii, dom jest odpowiednio docieplany, a przede wszystkim energooszczędny.

Inną zaleta tego rodzaju domów jest wysoka izolacja akustyczna. Materiał z, którego tworzone są płyty ścienne, uniemożliwiają przedostawanie się dźwięków z jednego, do drugiego pomieszczenia.

Charakterystyczną cechą domów z keramzytu jest szybkość postawienia budynku

Elementy domów powstają w fabrykach, a już wykonane składane są na miejscu budowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, skraca się czas realizacji budowy. Prace związane ze składaniem gotowych produktów w całość można wykonywać o każdej porze roku oraz w każdych warunkach atmosferycznych, co daje dodatkową zaletę tej technice. Koszty budowy domu z tego rodzaju materiału uzależnione są od wielkości budynku oraz całego projektu. Często są bardzo zróżnicowane, jednak nie są wyższe, niż te związane z tradycyjnymi metodami budowy.

Należy mieć świadomość, że obok wielu zalet, jakie ukazuje innowacyjna metoda budowania, znajduje się parę wad, które mogą zniechęcić przyszłego inwestora. Głównym z nich jest ich nietypowość. W naszym kraju technika ta nie jest jeszcze rozpowszechniona, a co za tym idzie, może pojawić się trudność związana z dostępem gotowych prefabrykatów. Kolejną wadą jest małe doświadczenie ekip budowlanych, w tym temacie. Aby dobrze i solidnie wykonać prace związane z budową, należy znaleźć doświadczoną grupę fachowców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here