Dom stanowi najważniejszy stały element w naszym życiu, bo jest naszą oazą i docelowym miejscem, do którego wracamy po pracy, czy po podróży. Posiadamy różne domy. Dla jednych z nas domem jest mieszkanie w bloku. Dla innych jest to dom wolno stojący murowany lub drewniany.

Domy z kontenerów

Domy z kontenerówA jeszcze dla innych bardzo popularne ostatnio domy z kontenerów są wygodną i niedrogą alternatywą dla budownictwa tradycyjnego. Powstają one poprzez zagospodarowanie kontenerów na cele mieszkalne. Domy z kontenerów powstają szybko, bo w ciągu paru tygodni. Są one nowoczesne i na dodatek ekologiczne i dlatego cieszą się wciąż wzrastającym zainteresowaniem wśród osób chcących mieć wygodny, tani i szybko zbudowany dom. Domy takie budowane są z kontenerów morskich nowych lub używanych. Domy z kontenerów posiadają samonośną ramę stalową, której profile zabezpieczone są powłoką antykorozyjną. Natomiast sufit, ściany i podłoga wykonane są z ocynkowanej blachy, która jest usztywniona i wypełniona izolacją. Izolację cieplną najczęściej stanowi wełna mineralna lub zastosowana jest izolacja poliuretanowa. Do ocieplenia strony wewnętrznej stosuje się płyty gipsowe lub wiórowe. Lecz przy wykończeniu zewnętrznym, jak i wewnętrznym można stosować takie same materiały wykończeniowe, jakie są używane w każdym innym rodzaju budownictwa, a więc drewno, metal, kamień, tynk.

Domy z kontenerów posiadają wiele zalet, lecz w polskim społeczeństwie kojarzone są głównie z biedą będącą ubóstwem finansowym, wysiedlaniem, budynkami socjalnymi. Lecz nowoczesne domy z kontenerów nie mają nic wspólnego z wyżej wymienionymi cechami. Są to domy budowane i zamieszkiwane nie z powodu ubóstwa, lecz z powodu wielu zalet, jak funkcjonalność, wygoda, komfort, szybkość wykonania, dostępna cena. Domy takie można stawiać na dużej, a nawet na maleńkiej działce. Mogą stanowić miejsce całorocznego mieszkania, gdyż przestronność ich zależy od tego ile zostanie zużytych kontenerów do budowy takiego domu. A nawet w trakcie mieszkania można dostawiać kolejne moduły i powiększać swój dom. Mogą one również stanowić domek letniskowy na działce poza miastem i służyć podczas wypadów weekendowych lub urlopu. Bardzo ważną zaletą takich domów jest to, że są one mobilne i z łatwością można je w razie potrzeby przenieść w inne miejsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here