Wśród osób spędzających wakacje na Mazurach często kiełkuje myśl aby zamieszkać tu na stałe. Kontakt z przyrodą, wspaniałe pejzaże oraz wiele możliwość aktywnego wypoczynku sprawiają, że chce się tu wracać jak najczęściej. Wbrew pozorom działka na Mazurach nie jest poza naszym zasięgiem. Wydaje się bowiem, że mogą sobie na nią pozwolić bogacze lub inwestorzy, którzy kupią ją w celach komercyjnych. Nic bardziej mylnego – rozrzut cenowy jest bowiem bardzo duży, a cena przeciętna nie jest wcale wysoka. Warto wiec zastanowić się nad taką opcją. Wybudowanie tam domu i zamieszkanie na stałe lub stworzenie działki rekreacyjnej może być kuszącą możliwością.

Działka na Mazurach

W pierwszej kolejności zastanówmy się gdzie można poszukać atrakcyjnych działek na Mazurach. Oczywiście działka na Mazurach kojarzy nam się z terenem przy największych jeziorach. Śniardwy i Mamry to jednak akweny dość oblegane. Stąd też możemy się spodziewać, że działki na tymi właśnie jeziorami będą stosunkowo drogie. Działka w krainie tysiąca jezior nie musi być jednak kosztowną inwestycją. Jeśli poszukamy mniejszych jezior, które otoczone są uboższa infrastrukturą i cieszą się mniejsza popularnością turystów, to wówczas możemy liczyć na korzystniejszą cenę zakupu.

Trzeba pamiętać, że ceny działek na Pojezierzu Mazurskim są relatywnie mniejsze niż koszty pozyskania działki nad morzem. Jeśli jednak naszym wyborem jest działka na Mazurach musimy wiedzieć, że droższe będą również działki znajdujące się w okolicy dużych miast. Z jednej strony dostęp do jezior i natury, z drugiej sąsiedztwo dużego miasta są bardzo kuszące, dlatego ma to odzwierciedlenie w cenach takich działek.

Cel zakupu działki

Działkę na Mazurach możemy zakupić w różnych celach. Możemy ja kupić z myślą o budowie domu, domu letniskowego lub jako inwestycję. Wydaje się, że w żadnym z tych przypadków nie stracimy. Jeśli jesteśmy inwestorem to przede wszystkim możemy spróbować postawić pensjonat i liczyć na zyski z turystyki. Możemy również nic nie robić, tylko czekać na wzrost cen ziemi w wybranym przez nas rejonie i w przyszłości sprzedać działkę z zyskiem. Ale również możemy zakupić ziemi pod własne potrzeby. Zamieszkanie tutaj na stałe lub choćby przyjazdy na wakacje to rozwiązania bardzo kuszące.

W każdym razie musimy pamiętać, nie ważne w jakim celu zakupujemy działkę, aby dokładnie sprawdzić co właściwie możemy a czego nie możemy tam zbudować. Warto przejrzeć plany miejscowe, żeby mieć jasność co do tego jakie zamierzenia wobec tych obszarów mają urzędnicy. Trzeba również sprawdzić czy tereny te nie są objęte programem ochrony środowiska. Te wszystkie czynniki zadecydują o tym czy i jaki budynek będziemy mogli postawić na działce i czy będziemy mogli czerpać zyski z turystyki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here